Jevgenia Pihel: Kaunist uut aastat sulle, Saaremaa! (1)

Jevgenia Pihel: Kaunist uut aastat sulle, Saaremaa!

 

Siin Inglismaal on jõuludeks ja aastavahetuseks kõik linnad uhkelt kaunistatud. Mulle on see kui muinasjutumaal viibimine. Täiesti stressivaba elu. Kahjuks ei saa ma uut aastat vastu võtta oma kalli perega, kuid ma võtan selle vastu oma patsientidest sõpradega.

Vana aasta lõpus kutsus mind paariks päevaks Londonisse Kaidi Kilumets, endine tantsijanna Vallatutest. London asub linnast, kus mina elan, päris kaugel ja ma pole siiani sinna jõudnud. Ootan suure huviga Kaidiga kohtumist, sest saab ometi kord üle pika aja eesti keeles rääkida.

Oma kodusaare rahvale tahaks soovida häid pühi oma pere keskel. Kultuuritöötajate ees teen sügava kummarduse, sest tean ja tunnen nende rasket tööd.

Sõpradele tahan öelda, et ärge minu pärast liialt muretsege, ärge kurvastage, et olen tantsuelu maha jätnud – küll ma teid veel üllatada jõuan! Oma endistele ja praegustele vallatutele – suurtele ja väikestele – ütlen, et liikuge oma eluga edasi sinna, kus arenete. Selle nimel tuleb vahel paljust loobuda, kuid mitte iialgi kaotada.

Ma soovin, et iga saarlane jõuaks pühadeks koju. Ja et oleks palju kohtumisi, rõõmu ja üllatusi. Säragu küünlavalgus igas kodus.
Uuel aastal näen saarlast ikka muusika, teatri, kunsti ja tantsu keskel. Selleks toetagem neid, kes seda loovad. Kaunist uut aastat sulle, Saaremaa!

Jevgenia Pihel

Print Friendly, PDF & Email