Politsei lahendab kuus aastat vana mõrvaloo (4)

Politsei lahendab kuus aastat vana mõrvaloo

MÕRVAMAJA: Selle Sakla küla maja teiselt korruselt leiti ligi kuus aastat tagasi majaperenaise laip. Nüüd saabub mõrvaloosse selgus, sest kahtlusalune peeti mandril kinni ja toodi Kuressaare arestimajja.

Ligi kuus aastat tagasi Saklas toime pandud eaka naise tapmise uurimine sai uuesti hoo sisse, kui Viljandis tabati pärast mõrva rettu jooksnud Toomas.

Samast Valjala valla külast pärit 46-aastane Toomas istub kinnitamata andmetel Kuressaare arestimajas vahi all. Väidetavalt oli Toomas end pärast tapmist varjanud mitmes Eesti linnas ja kahtlustati ka tema põgenemist Venemaale.

Lääne ringkonnaprokurör Svetlana Maripuu viibib puhkusel ja Oma Saarel ei õnnestunud temalt kommentaari asjade seisu kohta küsida. Siiski kinnitati prokuratuurist, et Sakla tapmises kahtlustatav mees on tõesti Kuressaare arestimajas vahi all.

Uurimine käib taas

Ka kohalike elanike sõnul on uurimine taas käima lükatud, sest politseid on nähtud viimasel ajal nii Mihkli talu õues kui ka mõrvas kahtlustatava maja hoovis.

“Me tahame ka teada, mis täpselt juhtus,” rääkis Oma Saarele üks külaelanik, kellel on hirm, et äkki ei saadagi süüdlast kunagi kätte.
Kogu küla jahmatanud tapmine pandi toime 2003. aasta aprillis, mil Sakla külas jäi teadmata kadunuks 79-aastane üksinda elanud Asta.

Astat hakkasid otsima tema lapsed. Kui tütred ema telefoni teel kätte ei saanud, teavitati politseid.
Maja välisuks oli lukus, otsiti läbi ümbruskond ja kõrvalhooned, kuni üks politseitöötaja leidis peahaavaga tapetu tema kodumaja teiselt korruselt viljakirstust.

Lämbus kirstus

Ekspertiis tegi kindlaks, et naine ei surnud peavigastuse, vaid lämbumise tagajärjel. Oma Saarele teadaolevalt kahtlustas politsei ja ka külarahvas mõrvast saadik kohalikku meest Toomast.

Ühe versiooni kohaselt saadi tapja isik teada siis, kui politsei avastas, et majast on tehtud telefonikõne eesmärgiga uurida, millal lähevad Valjalast bussid mandrile. Ja siis tuli vaid uurida, kes sealtkandist mandrile läks.

Juhtunu kohta algatas Saare politsei kriminaalmenetluse karistusseadustiku tapmist käsitleva paragrahvi järgi. Miks vanaproua tapeti, selgitab uurimine.

Naabrid iseloomustasid Astat kui toredat ja väga aktiivset vanainimest, kes oli mitmeid aastaid töötanud Valjala piirkonna lastevelskrina.

Print Friendly, PDF & Email