Külaseltsi jõulud Tagaverel

Külaseltsi jõulud Tagaverel

Mart Aardam Leisi VäRKSist näitab seltsi liikmetele, millest torupill koosneb. Vasakult uudistavad Mikk, Jana ja Kati.

20. detsembri õhtul tähistas Tagavere vanas koolimajas külaselts Tagavere Optimistid oma seltsina tegutsemise 3. sünnipäeva. Selle seltsingu tegevuse ajalugu sai alguse märtsis 2003. Siis oli liikmeid 23, praegu on 35. Sünnipäeva-jõuluõhtut sisustas pärimuskultuuriansambel Leisi VäRKSsepad.

Koosviibimine algas ametliku osaga. Seltsi juhatuse liige Astrid Vaba tegi kokkuvõtte lõppeva aasta tegemistest ja tutvustas 2009. aasta plaane.
2008. aasta suuremad ühistegemised seltsile olid osalemine kevadises kampaanias “Teeme ära!” ning jaanituli koolimaja õuel.

Kuna sügisest olude sunnil algkool oma uksi ei avanud, tuleb leida muid võimalusi, et majas pimedatel õhtutel tuled põleksid ja aknad oleksid valged. Juba 11. jaanuaril alustatakse peotantsukursustega, vapralt jätkavad line-tantsijad, kui on huvilisi, alustab inglise keele kursus, enne kevadpühi aitab Kati Välinurm kodu kaunistamiseks ettevalmistusi teha, arvutialase õppe sooviga võib alati Astridi poole pöörduda.

Kindlasti on plaanis jätkata kevadise koristuse ja jaanitule tegemise traditsiooni. Hea uudis oli see, et projekt jõusaali varustuse ostmiseks sai rahastuse.

Ametliku osa lõpus valiti seltsi uueks juhatuseks Astrid Vaba, Laura ja Mikk Leidas, Mirja Tiitma, Palmi Vaba, Jana Põri ja Anne Kurgvel.
Nagu eelpool öeldud, hoolitsesid meelelahutusliku poole eest Leisi VäRKSsepad koosseisus Irja ja Mart Aardam, Tiina ja Jaak Oks.

Oli huvitav kuulata erinevate pillide meisterdamisest ja saada teada nende ajaloost. Veelgi põnevamaks tegi kuulamise-vaatamise see, et soovijad võisid ise mitmest pillist proovida häält välja võluda. Muusika osas said kõik hulga targemaks. Ja kui pillidega tutvus tehtud, läks tants ja trall lahti.

VäRKSsepad olid õhtu ülejäänud osa kenasti ette valmistanud. Ei olnud tähtis, kas oled kukk või kana, noor või vana – igav ei olnud kellelgi.
Siinkohal veel kord tänusõnad vahvatele värksseppadele! Et jätkuks häid mõtteid ja ettevõtlikkust neid ellu viia!

Soovime kõigile head vana-aasta lõppu ja palju kordaminekuid 2009. aastal!

Elle Mäe
Tagavere Optimistid

Print Friendly, PDF & Email