Ülar Tänak: Uueks aastaks ikka optimismi

Ülar Tänak: Uueks aastaks ikka optimismi

 

Peagi on möödumas järjekordne aastaring, mis tõi endaga kaasa nii rõõmu kui muret. Rõõmusündmustest tuntakse alati head meelt ja neid oodatakse pikisilmi.

Ent nagu tavaliselt ei ole head ilma halvata, nii on olnud ka sel aastal. Aasta alguse hea piima- ja teraviljahind, tubli loodetav viljasaak asendus oodatust madalamate kokkuostuhindadega ning raskelt kättesaadava saagiga, mida me ette aimata ei osanud.

Arvan, et keegi meist pole puutumata jäänud majanduskriisist, mis on olnud lõppeva aasta peamine märksõna. Veel mõni kuud tagasi olid järgmise aasta eelarvesse sisse kirjutatud investeeringud, millele tänaseks on kriips peale tõmmatud, ja otsime kohti, kust saaks vähegi veel kokku hoida, et nendes majandustingimustes hakkama saada.

Hetkel valguskiirt selles pimedas tunnelis küll näha ei ole, kuid peaksime siiski olema optimistlikud, võtma vastu raskeid otsuseid ellujäämise nimel ja lootma peatset olukorra paranemist.

Kuigi jõuluajal tahaks kirjutada palju meeldivamatel teemadel, on hetkel see siiski reaalsus. Soovin kõigile kainet mõistust, tarku otsuseid, kannatlikkust, koostööd ja üksteise mõistmist. Rahulikke jõule ja vastupidavust uuel algaval aastal! 

Ülar Tänak
Aasta põllumees 2008

Print Friendly, PDF & Email