Soomlaste arv hotellides kahanes kolmandiku võrra (2)

Kuressaare ametikooli korraldatud suurüritus ei suutnud päästa oktoobris Saaremaa majutusasutustes peatunud turistide arvu vähenemist.

Oktoobris peatus Saaremaa majutusettevõtetes 9031 turisti, mis on 45 külastaja võrra vähem kui aasta varem samal ajal, teatab statistikamet.
Eestlasi peatus Saaremaal oktoobris 5359, mis on 239 võrra rohkem kui mullu, soomlaste arv kukkus aga koguni kolmandiku võrra, 1879-lt 1246-le.

Soomlaste arvelt tekkinud langust ei suutnud katta ka 14.–19. oktoobrini Kuressaares peetud AEHT aastakonverents, mis tõi Saaremaale ligi 700 osalejat 31 riigist. Seevastu Eestis tervikuna peatus oktoobris majutusettevõtetes külastajaid kuus protsenti rohkem.

Kuressaare linnavalitsuse turismi peaspetsialist Karmen Paju ütles, et soomlaste arvu kahanemise taga võib olla ka asjaolu, et paljudel soomlastel on Saaremaal oma korter või maja. “See mõjutab hästi palju, rohkem ilmselt, kui me oskame arvata,” lisas ta.

Esmakordselt, alates 2002. aastast on Saaremaast nii septembri kui ka oktoobrikuu arvestuses möödunud Ida-Virumaa, kus peatus kahe kuu lõikes 1144 külastajat rohkem kui Saaremaal.
“Ida-Virumaa auks peab ütlema, et see on väga kiirelt arenev piirkond praegu Eestis tervikuna,” tõdes Karmen Paju.

2008. aasta kümne kuuga on Saaremaa majutusettevõtetes peatunud 131 838 külastajat ehk 1833 võrra vähem kui möödunud aastal samal perioodil.
“Olukord ei ole kõige hullem, aga samas tuleb ikkagi valmis olla 2009. aastaks,” ütles Paju, kelle sõnul ei saa välistada majanduslangusest tulenevat tagasilööki. Vaatamata raskustele ei tohi siiski käega lüüa.

“Turundusprofessionaalid ütlevad, et sihtkoha turunduses ei tohi me praegu alla anda. Väga kerge on käega lüüa ja mõelda, et seis on raske ja tõmbame turundust tagasi. Tegelikult tuleb jõuliselt pingutada ja võib-olla rohkem kui varem,” selgitas Karmen Paju.

“Rohkem tuleb panustada ka e-turundusele, täiustada nii eraettevõtjate kodulehekülgi kui ka Saaremaa üldportraali.”

Print Friendly, PDF & Email