Saarlane sai luulekonkursil Doris Kareva lemmikuks

Saarlane sai luulekonkursil Doris Kareva lemmikuks

LEMMIK: Jörgen Liik sai esitatud autori tunnustuse osaliseks. Teda õnnitleb maakondliku vooru võidu eest Oma Saare peatoimetaja Tiina Luks.

Nädala eest Pärnus toimunud Koidulauliku konkursi vabariiklikus voorus tuli oma vanuseastmes võitjaks Saaremaa ühisgümnaasiumi abiturient Jörgen Liik. Lisaks võitjatiitlile pälvis ta poetess Doris Kareva lemmikesineja tiitli.

“Mul oli heameel võidu üle, aga veel suurem rõõm Doris Kareva isikliku lemmiku preemia ning tema värskelt ilmunud topeltalbumi üle,” rääkis neljandat aastat etlemisega tegelev Jörgen.

Doris Kareva on ka üks Jörgeni lemmikluuletajatest. Kas Jörgeni tulevikuplaanidki etlemisega seotud on, ei osanud noormees veel kindlalt öelda, kuigi lava poole kisub teda küll.

Žüriiliikme ja luuletaja Doris Kareva sõnul sai Jörgen lemmikpreemia just konkursi ühe kriteeriumi – esitada mõlemad luuletused erinevas võtmes – suurepärase tõlgendamise eest.

“Jörgen demonstreeris võimet mõtestada luuletust isikupäraselt ja esitada kooskõlas autori laadiga,” tunnustas Kareva.
Poetessi sõnul on luule tähendus ja populaarsus tänapäeval noorte hulgas väga oluliselt kasvanud ning luulet mitte ainult ei loeta, vaid ka kirjutatakse väga palju.

Žüriis osalesid lisaks Doris Karevale veel näitlejad Siina Üksküla ja Elmar Trink, Pärnu L. Koidula gümnaasiumi direktor Rein Eglon ja Pärnu haridusameti esindaja Silvi Murulauk.

Mõlemas vanuseastmes anti välja kolm auhinnalist kohta ja kaks eripreemiat.
Lisaks Koidula loomingule tuli seekord esitada ka Doris Kareva luulet.

Print Friendly, PDF & Email