Kudjape kalmistu ümbruse liikluskorraldus võib tulevikus põhjalikult muutuda (4)

Seoses Kujape kalmistu laienemisega keelatakse tulevikus Kuivastu maanteega ristuval kalmistu teel linnasuunaliste vaskpöörete tegemine.

“Kalmistule sissesõiduks jääb vaid parempööre ja sealt väljatulekule ka vaid parempööre,” ütles Oma Saarele Kaarma valla planeerimise ja maakorralduse peaspetsialist Peeter Tammai.

“Kalmistult tulles linna poole pöörata enam ei saa, samamoodi nagu Kuivastu poolt tulles ei saa pöörata kalmistu teele,” lisas valla planeerimise ja maakorralduse peaspetsialist.

Uus kord toob tõenäoliselt kaasa muudatuse ka bussiliikluses ning linnaliinibuss hakkab sõitma kalmistule prügila juurde viivat teed pidi. Kuna sama teed kasutavad massiivsed prügiveoautod, siis eeldab see ohutuse tagamiseks tee rekonstrueerimist.

Saarte Teedevalitsuse juhataja asetäitja Toomas Magus ütles Oma Saarele, et maanteeamet kooskõlastas Kudjape kalmistu laiendamise detailplaneeringu tingimusel, et kui kõik uued teed on valminud, lõpetatakse kalmistu teel linnasuunaliste vasakpöörete tegemine.

Taoline samm tuleb ette võtta eeskätt liiklusohutuse tagamiseks.
“Kuid praegune liikluskorraldus kehtib kindlasti veel mitu aastat,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email