Pangahoiuste maht vähenes kuuga 2,5 miljardi krooni võrra (1)

Eesti Panga statistika kohaselt on residentide hoiuste maht viimase kuu jooksul kahanenud ligi 2,5 miljardi krooni võrra, ulatudes novembri lõpus 124 miljardi kroonini. Eesti suuremate pankade Saaremaa kontorite esindajad kommenteerisid teadet ettevaatlikult.

SEB panga Kuressaare kontori juhataja Aivar Sõrm ütles Oma Saarele, et kahjuks puudub tal andmebaas, mis võimaldaks täpselt analüüsida pangahoiuste olukorda kogu maakonnas.

“Laias laastus võin öelda, et eraisikute hoiused endiselt nagu suureneksid,” märkis ta. “Samas võib aga firmade hoiuste osas täheldada väikest langust, mis on osaliselt seotud 2008. aastal tehtud investeeringutega, osaliselt aga muude põhjustega.”

Sõrm nentis siiski, et mingi muutus on inimeste finantskäitumises viimasel ajal toimunud. “Detailsemate üldistuste tegemiseks ja põhjuste väljaselgitamiseks on aga praegune aeg olnud liiga lühike,” ütles ta. “Kuid eks see hoiuste jääk laineta pidevalt, kord tõustes, siis jälle langedes, et taas eelmisest tasemest kõrgemale kerkida.”

Swedbanki Kuressaare ja Orissaare kontori juhataja Ave Reimaa-Lepik ütles, et maakondade kaupa neil statistikat pakkuda pole.
“Saame vaid öelda, et deposiitide üldisest vähenemisest pole me puutumata jäänud,” märkis ta.

“Samas on aga näiteks inimeste säästud aastataguse ajaga võrreldes endiselt kasvanud 2007. aasta novembriga võrreldes on meie eraklientide tähtajaliste hoiuste maht kasvanud ligi veerandi (ca 24%).”

Keskpanga statistika kohaselt tõusis Eesti elanike hoiuste maht pankades kõrgeima tasemeni augusti lõpuks, kui raha oli hoiustel ja arvelduskontol kokku 128,1 miljardi krooni eest.

Print Friendly, PDF & Email