“Röövimine” Kärlal (7)

“Röövimine” Kärlal

TROLLIMAMMA TÕRELEB: Kuidas te julgesite Rudolf Punanina ära röövida?

Need, kes käisid eile Kärla koolimajas vaatamas 1.–4. klassi õpilaste ja õpetajate ühist jõuluetendust, said kätte tõelise jõulutunde.

Selline jõuluetendus on Kärla põhikoolis saanud juba traditsiooniks, tänavune oli arvult viies. Et kõik oleks omanäoline, on näidendite tekstid kirjutanud huvijuht Külli Luup, kes ka lavastab.

Muusikaliselt kujundas Marika Aarnis. Jänkusid juhendas Annika Pihl ja lumehelbekesi Riina Eller, trollimammat mängis Gerda Uus.
Kõik algas sellega, et saali tulid lumehelbekesed, varesed, jänkud, karu, päkapikud ja põhjapõdrad. Algas tõeline jõulueelne möll.

Teadustaja-öökull (õpetaja Anne Pildre) teatas suurt uudist, et jõulud on tulemas, ning oli väga imestunud, et kõik seda juba teadsid. Siiski kutsus öökull kõiki külla Punanina Rudolfile ja tema sõpradele.

Laulude ja pillimängu saatel ilmusid lavale karvased ja sabadega trollid, kelle ema oli pahane, et trollilapsed olid lõkke unarusse jätnud ja see oli kustunud. Ta saatis väikesed trollid uut tuld otsima ja keeras ise magama.

Lugu jätkus nii, et trollilapsed röövisid ära põhjapõder Rudolf Punanina, et viia teda kustunud lõket asendama, sest ema sõna kuulavad ilmselt ka kriimulised trollilapsed.
Kui jõulutaat (Merike Kiil) ja -eit (Aare Liiv) hommikul ärkasid, olid nad kõvasti kohkunud, et ei saagi lastele kinke jagama minna.

Nad palusid endale appi varesed, lumehelbekesed, jänkud ja päkapikud, Punanina oli vaja ju kiiresti leida. Loomulikult lõppes kõik õnnelikult, ka pahandust teinud trollidega lepiti ära ja jõuluvana sai minna kingitusi jagama.

Lõpetuseks soovis öökull kõikidele inimestele ilusat jõuluaega ja palju rõõmu.

Print Friendly, PDF & Email