Päevakeskuses sai kingituse ja prii prae

Päevakeskuses sai kingituse ja prii prae

KRUTSKEID TÄIS: Jõuluvanalt lunastavad pakki Valve Poopuu ja Hillar-Olev Priske. “Teil on krutskisalmid,” naerab jõulutaat.

Eile päeval oli Kuressaare linna päevakeskuses saginat rohkem kui mõnel tavalisel päeval, sest maja oli täis päkapikke ja tänu Saaremaa lihatööstusele ei pidanud inimesed jõuluprae eest ise maksma. “Kas tavainimesi täna ei teenindatagi,” küsib imestunud memm Kuressaare päevakeskuse ukse peal, kui abivalmis päkapikk teda saali istuma juhatab.

“Teie jaoks ongi see pidulik lõuna täna, ikka teenindame,” kinnitab Kuressaare päevakeskuse juhataja Tiia Tammsalu ja selgitab, et on lihtsalt selline päev, et prae eest maksta pole vaja, inimesed juhatatakse lauda just nagu restoranis ning toit tuuakse ette.

“Ise ei pea koristama ka, lapsed viivad nõud ära,” lisab Tammsalu. Tublid ja abivalmid lapsed õpivad Kuressaare gümnaasiumi kümnendates klassides.

Pärast praesöömist sai suu ka magusaks teha, sest Swedbank oli välja pannud kringli. “Kõik, kes meil on tavaliselt käinud, tulevad täna ka,” arvab Tammsalu, kelle sõnade kohaselt külastab keskust 90 inimest päevas.
“Verivorst oli väga hea,” kiidab praadi söönud Albert ja sätib end pärast kõhutäit värske õhu kätte.

“Millal jõuluvana tuleb? Kas varsti?” kostab saalist ärevat küsimist. Seina pealt võivad kõik lugeda, et vahetult enne jõuluvana tulekut loob meeleolu ansambel Mariella.

Nende rõõmsalt kõlavad jõululaulud panevad mõnel kohe jala muusikataktis tatsuma ja toovad teisel härduspisara silma. “Meil on kõigile jõulukingitused ka sel aastal, tänu headele abistajatele,” sosistab päevakeskuse juhataja.

On näha, kuidas ootusärevad silmad kella jälgivad. Kui läbi klaasuste lõpuks punane mantel paistma hakkab, rõõmustab saal häälekalt. Jõulutaat tuleb mitme suure kotiga ja kinnitab valjuhäälselt, et ei tea majandussurutisest midagi. “Selle on inimesed välja mõelnud, sest ei taha tööd teha,” viskab taat villast. Seejärel küsib juba tõsisemal toonil: “On teil salmid selged?”

Jõuluvana pärib ka, kes on parimad ujujad või saunakasutajad, sest üheks kingituseks on pääsmed erinevatesse spaadesse.
Rahva hulgas käib paras vaidlus, kas valida spaapääse või jääda ootama kingipakki, mille sisu on veel saladus.

“Kingituseks on välja pakkuda sülearvuti kott,” hõikab jõuluvana ja kuna saalis kätemerd ei kerki, kiidab, et kott on nii hea, et sellega aitab turult kraami ka tuua.

Kingipakist leiavad inimesed ka suhkrut, siirupit, komme ja küpsiseid ning võib saada Oma Saare tellimusegi.

Print Friendly, PDF & Email