Muhu ehitab uue vallamaja (1)

Muhu ehitab uue vallamaja

 

Saare maakonna eesrindlikumate omavalitsuste hulka kuuluv Muhu vald kavatseb teha lõpu aastaid valla tööd häirinud ruumikitsikusele ning kolib uude vallamajja.

“Kui inimene tuleb vallasekretäri juurde last registreerima, siis peab ta lapse maha panema või nööriga lakke riputama, sest pole füüsilist ruumi, kuhu laps panna,” ütles Oma Saarele Muhu vallavanem Tiit Peedu. “Homme on mul sotsiaalkeskuse riigihanke komisjon, kuus inimest on koos ja me ei mahu vallavanema tuppa ära,” tõi ta näiteid vallamajas valitsevast kitsikusest.

Umbes 70 m2 suuruse pinnaga vallamajas töötab üheksa ametnikku, lisaks teeb ametnike omavahelise suhtlemise ja kodanike teenindamise teeb keerukamaks asjaolu, et vallavalitsuse maaosakond asub pool kilomeetrit eemal teises majas.

Uueks vallamajaks saab Liiva keskuses Kuivastu maantee ääres asuv nn roheline maja, mis jääb roheliseks ka pärast rekonstrueerimist. “Kui Ameerikas on Valge Maja, siis Muhu ei jää alla, meil on roheline,” lausus Peedu.

Hoone rekonstrueerimisega loodetakse pihta hakata järgmisel aastal. Projekteerijal on praegu käsil olemasoleva projekti täiendamine. Kuna hetkel on projektis volikogu istungite ruum liiga väike, peab projekteerija leidma lahenduse istungite ruumi pinna suurendamiseks.

“Et volikogu ruumi laiendatud osa ehitatakse välja sammaste peale, siis põrandaalust võitlust seal teha ei saa,” muigas vallavanem.
Keldrikorrusega kahekorruselises uues vallamajas on pinda 330 ruutmeetrit.

Muhu valla eelarve eelnõus plaanitakse hoone renoveerimiseks 4 miljonit krooni, kuid praegust ehitusturgu arvestades on vallavanema sõnul tegelikku maksumust pea võimatu ette ennustada. “Võime saada ehituse ruutmeetri hinnaga 3000–7000 krooni, ei oska midagi ennustada,” lausus Peedu.

Vallavanema sõnul kavatseb Muhu vald kasutada uue vallamaja rajamisel kontsessiooni hanget.
“Seame lepinguga arendaja (kontsessionääri) kasuks hoonestusõiguse tingimusel, et ta ehitab vallamaja valmis ja annab 10 aasta peale vallale rendile,” rääkis Peedu.

Rendisummaga tasutakse arendajale ehituskulud ja lepingu lõppedes taastub valla omandiõigus hoonele täiel määral. “See on kõige õigem variant, et mitte koormata valda laenuressursiga, sest kunagi ei tea, millal on vaja kas või erandkorras laenu võtta,” lausus Peedu.

Vallavanema sõnul müüakse praegune vallamaja ilmselt maha, välistatud pole ka selle kasutamine avaliku raamatukoguna.

Print Friendly, PDF & Email