Päästjad kolivad parematesse ruumidesse (4)

Kuressaare päästetöötajad kolivad jaanuari lõpul oma praeguselt ajutiselt pinnalt Põhja tänaval asuvasse hoonesse, mida kasutas viimati ML Autoservice.

“Oleme ammu oodanud praegusest paremaid tingimusi ja nüüd saime siseministeeriumist loa kolida,” ütles Oma Saarele Saaremaa päästekeskuse juht Margus Lindmäe.

Praegu paiknevad päästjad Talve tänaval, kuhu koliti pärast Pihtla teel asunud maja mahalõhkumist. See juhtus, kui siseministri toolil istus Kalle Laanet ja oli plaanis sama koha peale uus hoone ehitada.
Margus Lindmäe sõnul nüüd, kus neile renditakse endised Honda keskuse ruumid, tulevik enam nii hull ei tundu.

“See on täiesti mõistlikus kohas, mõistlikus kauguses ja pärast mõningast kohendamist meile täiesti sobilik,” sõnas Lindmäe. Tema sõnul on kindlasti vajalik trepikoja ja garaaži vahele ukseaugu tegemine, et mehed õuest läbi jooksmata autodeni pääseksid, ja duširuumide ehitamine.

“Sest loomulikult peab päästja end puhtaks pesema, kui on tahmaseks saanud ja tahab viisakalt inimeste sekka minna,” märkis päästekeskuse juht. Vaja on ka magamisruumi vahesein ehitada ja veidi uut mööblit muretseda.

Mis puutub aga Kuressaarde täiesti uue pritsumaja ehitamisse, siis see võib Lindmäe sõnul kõne alla tulla ehk viie aasta pärast, sest vaevalt majandus enne piisavalt kosuda jõuab.

Lindmäe loodab Põhja tänavale kolida jaanuari lõpuks, kui siseministeeriumi töötajad on vormistanud vajalikud lepingud ja ehitusfirma teinud hädavajalikud tööd.

Print Friendly, PDF & Email