Haigla ostis uued voodid (3)

Haigla ostis uued voodid

PATSIENDILE MUGAV: “See on väga hea ja mugav voodi,” kinnitas Oma Saarele traumast taastuv Urmas, kes on puldi kasutamise juba selgeks saanud ja oskab selle abil endale mugavat asendit sättida. Jalaosa kõrgemale tõstmiseks piisab vaid õigele nupule vajutamisest.

Kuressaare haigla ostis 700 000 krooni eest 20 uut ja kaasaegset voodit, mis teevad parandavad voodihaigete patsientide tingimusi tunduvalt.

“See on tänapäeva viimane sõna, mis on jõudnud Kuressaare haigla patsientideni,” kiitis Kuressaare haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu uusi funktsionaalseid voodeid. Ta rõhutas, et see on erakordne sündmus neile kõigile, et patsiendid said sellised patsiendisõbralikud voodid.

“Voodil on peaotsafunktsioonid, reiefunktsioonid ja seljatoefunktsioonid,” tutvustas kirurgiakliiniku perenaine Liivi Vaaks puldiga reguleeritavaid voodeid, näidates, et voodi peaosa tõstmiseks piisab ainult sellest, kui vajutada voodi otsas oleva puldi nupule, kuid see on vaid üks näide voodi võimalikest asenditest.

Saab ise reguleerida

Voodi peatsis on ka teine pult, millega patsient saab ise oma asendit mugavaks reguleerida. Vanades voodites tuleb patsiendi asendi muutmiseks kasutada patju.

“Tahab aknast välja vaadata, siis lihtsalt vajutab nupule ja tõstab oma voodi kõrgemale,” rääkis Liivi Vaaks, lisades, et kui patsient ei tohi istuvas asendis olla, saab personal funktsioonid lukku panna, et haige ise voodi asendit muuta ei saaks.

“Voodi on hea, selles vanemas ei saanud ma hästi olla,” kiitis üks puusaoperatsioonist taastuv patsient.

Et kaasaegsed voodid on nii patsientidele kui ka personalile suureks abiks, kinnitas ka kirurg Aare Taul. “Raviprotsess kiireneb tunduvalt,” tõdes arst, kelle sõnul on oparatsioonijärgsel põetusel väga tähtis roll.

“Taul võib lõigata kui tahes hästi, aga kui pärast ei põetata ega hooldata, siis ei ole hea kirurgi töö tulemusest alati kasu,” ütles Viktor Sarapuu, selgitades, et voodis, kus patsient saab ise talle mugava asendi sättida ja arst saab paika sättida vajaliku asendi, on kogu ravi kvaliteet parem.

Haigla astus sammu edasi

Sarapuu sõnul on mujal maailmas tükk maad ette jõutud, kuid nüüd on ka Kuressaare haigla astunud sammu edasi.

Haiglajuht mainis, et nad üritavad kõik renoveeritud pinnad täita enam-vähem kaasaegse aparatuuri ja uuemate asjadega. “Ega see lihtne ei ole,” lisas ta.

Voodid osteti Tšehhi vabariigist, üks voodi maksis üle 35 000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email