Pöide volikogu arutab taas sotsiaaltööks uue auto hankimist (3)

Pöide valla sotsiaaltöö on häiritud, sest abi vajavate elanike teenindamiseks ette nähtud sõiduauto vajab ise alatasa putitamist.

“Autol on see viga, et ta on Vene auto ja seda ei suuda mitte keegi parandada,” ütles Oma Saarele Pöide valla sotsiaalameti juhataja Aili Ansper, kelle sõnul on neli aastat vanal Ladal korrast ära elektroonikasüsteem ning puudub skeem selle parandamiseks.

“Selle autoga on pisut ohtlik liikuda, sest vahel tuled põlevad, vahel nad ei põle. Signaallambid plingivad ekraanil, aga me ei tea, kas võtta seda tõsiselt või mitte,” rääkis Ansper.

“Me ei tea, kas nad plingivad sellepärast, et kuskilt ei saa mingi juhe ühendust või on tegelikult ka mingi probleem,” osutas sotsiaaltöötaja, kelle sõnul on taoline segadus kestnud juba kolm aastat. Mõned korrad on sotsiaaltöötajad Ladaga ka teele jäänud.

Tehniliselt korrast ära autot kasutab Pöide vald kümne koduhoolduse kliendi teenindamiseks ja valla elanike arsti juurde sõidutamiseks.
“Sõidame selle autoga vaid väga lühikesi otsi, mandril me ei ole julgenud sellega käiagi,” sõnas Aili Ansper.

2004. aastal soetatud sõiduauto Lada vead hakkasid ilmnema kohe pärast auto ostu, kuid nüüdseks on autol tehnilisi probleeme juba iga päev.
“Viimased pool aastat on üks häda ajanud teist taga,” lausus Ansper, kelle sõnul pakuvad sotsiaaltöötajad teenust ka isiklike autode baasil, mis pole aga samuti alati kõige paremas tehnilises korras. Vajadusel on appi tulnud ka vallavanema oma ametiautoga.

“Kui ikka inimestel on linnas kokku lepitud arstiaeg, siis peame mingisuguse lahenduse leidma, kui auto hommikul käima ei lähe,” selgitas sotsiaalameti juhataja.

Pöide vallavanema Jüri Linde sõnul ei taha ükski automüüja seda autot endale edasimüügiks võtta. “Lada väärtus võrdsustatakse paagitäie bensiini hinnaga,” tõdes Linde Pöide vallavolikogu novembrikuu istungil, kus arutati rikkis Lada väljavahetamist 174 000 krooni maksva Škoda vastu.

Novembrikuu istungil otsustas volikogu uue auto liisimiseks mitte luba anda, kuna 2009. aasta eelarve prognoos on pingeline ja eelarve ise veel vastu võtmata. Volikogu liige Eino Kirs soovitas Lada parandamiseks kasutada Pärnu ja Tallinna autoteenindusi, kus on parem kvaliteet.

Täna toimuval istungil on auto liisimine uuesti volikogu päevakorras, sest ka sotsiaaltöötajate isiklike autode kasutamine nõuab hüvitamist ning täiendavalt neelab raha rikkis Lada remont.

Print Friendly, PDF & Email