Maxima ehitusel oli sarikapidu

Eile võtsid ehitajad ja hoone tellijad maha pärja Tallinna tänaval kerkiva tulevase Maxima XX kaupluse sarikatelt. Uus toidupood avab uksed ostjatele plaanide järgi maikuus.

Sarikapeol olid kohal hoone ehitajad, tellijate ja omanike esindajad. Omanike esindaja tänas ehitajaid ning ütles, et nad on täiesti kindlad, et teevad seda kauplust rajades õigesti. “Me ehitame inimestele ja see on väga hea kaubanduskett,” ütles ta.

Ehituse finantseerija on Sampo pank, mille esindaja märkis, et tegemist on suure linna jaoks ehk väikese poega, kuid väikelinna jaoks suure ning kohalike elanike jaoks väga vajaliku kauplusega. “Kui ma vaatan, et see on peatänava ääres, siis usun, et sel poel hakkab väga hästi minema,” ütles ta.
Maxima pressiesindaja Erkki Erilaid tõdes, et praegune majanduslik situatsioon ei ole ehk kõige parem suurte kaubanduskeskuste ehitamiseks, kuid neil on omad eelised. “Kuna Maxima on turgu võitev, käivet kasvatav soodushindadega kauplus, arvan, et meie šanss on just praegu.”

Mis puutub tihedasse konkurentsi siinsel turul, arvas Erilaid, et Kuressaare ei erine selles suhtes teistest linnadest ning konkurents tuleb inimestele kasuks.

Kokku saab Maxima suurus olema 3600 ruutmeetrit, millest müügipinda tuleb üle 2100 ruutmeetri. Lisaks on kaupluses ette nähtud väiksemad üüripinnad kümmekonnale ärile. Erkki Erilaiu sõnul võetakse kauplusse tööle üle saja inimese.

Kahe XX-ga Maximat hakati ehitama oktoobris ning praeguseks on juba paar seina, osa põrandast ja katusest valmis. Hoonet ehitab Primus Saare OÜ.

Print Friendly, PDF & Email