Lihtne küsimus (6)

11. detsembri Oma Saares palusime teavet selle kohta, kas keegi osutab Kuressaare kääride ja nugade teritamise teenust. Sellist teavet, et keegi otse teritamisteenust pakuks, ei laekunud. Küll aga saime kõnesid, kus jagati soovitusi, kuidas kääre ja kööginuge ise teritada. Jagame neid soovitusi ka lugejatega.

Kääre teritatakse tavalise kantidega teeklaasi peal tera vastu klaasikanti üles-alla tõmmates. Tähtis on, et jälgitaks teritamise nurka. Igasuguse noa jaoks kõlbab poes müügil olev terituspulk, mis ka nugade komplekti ostes kaasas on.

Soovitatakse osta tänapäevased iseterituvad käärid ja kööginugade komplekt, kus terituspulk kaasas. Nugade jaoks on veel müügil ketastega teritaja, mille vahelt noa läbitõmbamisega igaüks hakkama saab.

Kääre saab teritada nii, et lõigata ribadeks paar lehte keskmise jämedusega liivapaberit. Nugade teritamiseks on luisud.
Nii kääre kui ka kööginuge saab teritada tavalise sileda plastmasspeaga luisuga, mis igas tööriistapoes saadaval on.

Kui häda käes, saab kääride teritamiseks juuksuri juurest abi paluda, neil on teritajad olemas. Nuga peaks aga iga keskealine naine oskama ise teritada.

Kui ikka häda käes on, soovitaks pöörduda mõne mehe poole. Igal naisel on ju mõni meestuttav, kes oskab nuge või kääre teritada või vähemalt teritamise ära korraldada.

Kääride teritamiseks võib lõigata vette panduna tavalist aknaklaasi. Saab oma soovile vastava klaasitüki välja lõigata ja käärid teravaks.

Lehetoimetus ei võta endale vastutust selles osas, kas kõik helistajate pakutud teritamise viisid ka asjakohased on ja tulemus oodatule vastab.

Print Friendly, PDF & Email