Kunstistuudio galerii uus näitus 156 tööga 40 autorilt

Saaremaa kunstistuudios on kuni 20. detsembrini avatud suuremahuline näitus, kus oma loomingut eksponeerib 40 saar-last, kes läbisid täiskasvanud töötavale inimesele mõeldud tasuta kunstialase koolituse tekstiili, joonistamise, maalimise, keraamika ja klaasikunsti alal. Vaatamiseks on koguni 156 eriilmelist taiest.

Kunstnik Anne Tootmaa sõnul on tema juhitavad MTÜ Saaremaa Kunstistuudio ja erakunstikool Anne tegelenud täiskasvanute koolitamisega juba peaaegu kümme aastat.

“See koolitus erines teistest aga selle poolest, et meil avanes võimalus Euroopa Sotsiaal-fondi toetusel ja Euroopa Liidu toel pakkuda töötavatele täiskasvanud kunstihuvilistele tasuta kursust,” selgitas Tootmaa.

Tasuta koolitusele oli saarlaste hulgas soovijaid palju. Kunstihuviliste koolitus kestis kolm kuud. Tundide arvestuse järgi juhendasid õpetajaid huvilisi olenevalt kursusest 32 kuni 40 tundi.

Tekstiilikunsti vallas jagas kursuslastele õpetust Aili Jung. Tema näpunäidete järgi valmistasid õppurid väga armsaid gobelääne ja taimtekstiile. Laura Lepper õpetas keraamikat, klaasikunsti ja sulatusklaasitehnikaid.

Uued kursused on plaanis uuel aastal.

Print Friendly, PDF & Email