Kaarma vallas on beebibuum

Kaarma vallas on beebibuum

TERE TULEMAST: Kaarma vallavalitsus ja -volikogu tervitasid eile oma väikesi vallakodanikke. Esimene tüdruk, kes sel aastal valda kümnenda lapsena sündis, oli Linda Männik, kes pildil uudistab ilmaelu koos isa Margusega.

Eilsele Kaarma valla beebipäevale oli kutsutud 52 väikest vallakodanikku, kes ilmavalgust näinud viimase aasta jooksul. Tegemist on viimaste aastate rekordiga, mida sünnitoetuste planeerimisel isegi ette ei osatud näha ning nende väljamaksmiseks tuli appi võtta reservfond.

Vallavanem Ülo Vevers tunnistas, et tänavuaastast eelarvet tehes planeeriti vallas 45 lapse sünd – seda möödunud aasta “näitajate” põhjal, mil välja kirjutati vallavanema mäletamist mööda 43 sünnitunnistust.
“Pidime ikka sünnitoetuste rea peale raha juurde panema,” nentis vallavanem. Sünnitoetus on Kaarma vallas 4000 krooni.

Ehkki eilsele pidulikule vastuvõtule kõik titad tulla ei saanud, oli vallamaja saal siiski rahvast täis. Need, kel jalg juba kandis, tulid vallavanem Ülo Veversi ja volikogu esimehe Margus Mägi juurde õnnitlust vastu võtma juba ise.

Päris pisikesed lasksid emmede-isside süles kõnesid kuulates silma looja ning laudades tekitas elevust väikeste vallakodanike omavaheline tutvusesobitamine.
Veversi sõnul ei ole beebibuum vallas sugugi tingitud nn uusasukate valda kolimisest.

“Me algul arvasime ka, et hiljuti meile elama tulnud inimesed on nagu rohkem armastusele pühendunud kui nö põlisasukad. Tegelikult jaotusid aga sünnid ühtlaselt üle valla ning see teeb küll rõõmu, et igal pool elu käib,” märkis vallajuht.

Kaarma valla haridus- ja kultuurijuht Rein Orn tõi aga välja huvitava statistika. Nimelt olid läinud aastal vallas lemmiknimed Robin ja Oskar (mõlemaid pandi neljale lapsele) ning Markus ja Laura (esines kaks korda).

Samuti algas 2008. aasta Orni sõnul tõeliselt mehiselt – tervelt üheksa poisslapse sünniga. Pildi “rikkus” ära kohaliku volikogu arengukomisjoni esimees Margus Männik, kes tuli valda oma tütre sündi registreerima.
Üldkokkuvõttes kujunes aga poiste ülekaal vallas nii suureks, et iga tüdruku kohta sündis statistiliselt natuke üle kahe poisslapse.

Volikogu esimees Margus Mägi, kes aasta tagasi ise tütre Melania sünni puhul samas õnnitlusi vastu võttis, jagas vastsetele lapsevanematele oma kogemusi: “Unetud ööd ja mured ei ole midagi selle kõrvalt, kui vaadata oma lapse arenemist – tema roomama ja käima hakkamist ning esimesi sõnu kuulata.”

Print Friendly, PDF & Email