Beebibuum lubab loota

Beebibuum lubab loota

 

Eilne päris väikeste Kaarma vallakodanike vastuvõtt tekitas lootust. Et asi polegi nii hull, nagu tihtilugu endale pilti silme ette maname – lapsi sünnib ja isegi “üle plaani”, kohe nii, et sünnitoetuste maksmiseks tuleb valla reservraha appi võtta.

52 last aastas teeb nädala kohta tervelt ühe beebi. Usume, et Kaarma vallas võivad inimesed rahulikult tulevikku vaadata – seitsme aasta pärast on kooliminejaid mitu klassitäit. Isegi siis, kui mõned lapsed linnakooli kasuks otsustavad. Ja lasteaiakohti läheb vaja juba õige pea ja päris palju. Seda kõike on kosutav teada ajal, mil paljud vallad vaatavad, kas aasta lõpuks tuleb kümme sündi täis.

Ehk on siin tegemist eeskujuga, mida Kaarma vallajuhid annavad. Tänavu oli volikogu arengukomisjoni esimees Margus Männik vastuvõtul oma pisitütrega. Aasta tagasi võttis vallavanema õnnitlusi vastu volikogu esimees Margus Mägi. Ehk need, kel on väikesed lapsed, teavad kõige paremini, mida on noore pere kasvukeskkonnaks vaja. Ehk on just tulevikku vaadates õigem usaldada omavalitsuse juhtimine noorte kätte.

Print Friendly, PDF & Email