Auklik Väljaku tänav: 20 aastat mustkatte ootamist (3)

Auklik Väljaku tänav: 20 aastat mustkatte ootamist

TOLMAB JA LÕHUB AUTOSID: Kuressaare kesklinnas on ka selline tänav, mis kuiva ilmaga tolmab, ja pealegi on siin augud, mis lõhuvad autode esisilda.

Kuressaare linna Väljaku tänava elanikud on juba 20 aastat oodanud kodutänava olukorra parandamist. Nüüd lubab linnavalitsus tänavale mustkatet tuleval aastal.

Väljaku tänava inimesed teevad linnale ettepaneku nende tänav korda teha aastavahetuse ilutulestiku raha eest.

“Ma teen tänava inimeste nimel ettepaneku, et kuna seal lähedal hakatakse jälle rakette taevasse laskma ja linn paneb selle alla kolmkümmend tuhat, siis minu arvate saaks selle raha eest juba vabalt tänava korda teha,” arvas Oma Saarega ühe-ndust võtnud kodanik (nimi toimetusele teada), lisades, et ilutulestiku jaoks võiksid raha anda firmad ja eraisikud.

Augud lõhuvad autosid

“Sel kevadel pandi meile kanalisatsioon ja seejärel arvati, et tänavale võiks tulla ka mustkate, kuid siis väideti, et raha ei ole,” rääkis murelik kodanik, kes oleks esialgu rahul ka sellega, kui tänavale toodaks killustikku ja täidetaks mitmed sügavad augud ära, et saaks autot lõhkumata liigelda. Tema sõnul on seal auk augus kinni, need on vett täis ja autod hakkavad juba rohu pealt üle sõitma ning muudavad tänava sopaauguks.

Kuressaare linnavaranõuniku Margo Sooääre arvates ei ole Väljaku tänaval suuri auke, kuid ta selgitas, et märg hilisssügis on tee hööveldamise ja profileerimise plaanid edasi lükanud.

“Märja kruuskatte hööveldamine muudab tee läbimatuks, see on keelatud teehoiu-nõuetega,” ütles Sooäär, täpsustades, et Väljaku tänaval ei ole kaevaja oma töid veel täielikult lõpetanud. Firmale on esitatud nõue vajunud kaevu tõstmiseks ja kaevetrassil asuvate üksikute aukude täitmiseks veel 2008. aastal.

Veel veidi kannatatust

Ka Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles, et tänava korrastamine on ehitaja OÜ Klotoid kohustus ning ehitajat on sellest ka informeeritud. Abilinnapea sõnul tehakse sellele tänavale järgmisel aastal uus bituumenkate ning siis saab kõik korda. “Paluksin veel veidi kannatust,” lisas ta.

Väljaku tänava elaniku sõnul saatis ta esimesed kirjad, palvega tänav korda teha, 20 aastat tagasi.
“See on ju kesklinna tänav, kus tegutseb ka Kaitseliit,” märkis linlane, rõhutades, et seda tänavat kasutavad paljud. Seal käivad lasketiirus laskjad, suu-red bussid ja Kaitseliidu õppuste ajal on terve tänav autosid täis.

Kui inimesed on oma aukliku tänava pärast, mis suvel ka väga palju tolmab, linnavalitsuses muret kurtmas käinud, tuuakse neile näide, et Suur-Sadama tänava olukord on veel hullem, et seal pidi suisa jõgi olema.

“Aga siis tuleks ju midagi ette võtta,” on Väljaku tänava elanik nõutu, kinnitades, et ta ei ole oma tänaval ühtki linnaametnikku näinud, kes käiks ja vaataks olukorra üle.

Print Friendly, PDF & Email