Kärla elanikke häirib perearsti puudumine (4)

Kärla vallas on jätkuvalt probleeme perearsti vastuvõtuga, kuna seal praktiseeriv perearst Kaalep Koppel käib inimesi vastu võtmas kord nädalas ning koduvisiite teha ei jõua.

Kärla valla elaniku Helge Oolu sõnul võtab nädalas korra vastu ka doktor Reinhold Birkenfeldt, kuid et tema sõidab Kärlale kohale bussiga, siis haigel arsti koju kutsuda ei ole võimalik.

“Kui helistada kiirabisse, öeldakse, et pöörduge oma perearsti poole,” kurtis Ool, kelle sõnul on raske nii vanadel inimestel kui ka lastel näiteks kõrge palavikuga tohtri manu pääseda.

Abi oleks vaja iga päev

Ehkki Ool kiidab Koppelit ning saab aru, et kahe praksisega korraga tegeleda on raske, arvab ta siiski, et inimestel peab olema võimalus perearsti juurde pääseda viiel päeval nädalas.

Kärla vallavanem Enno Pildre ütles end probleemist teadlik olevat, kuid nentis, et valla käed jäävad siin lühikeseks – perearstide temaatikaga tegeleb maavalitsus.

“Eks see ole meil kahest halvast variandist parim ning hea, et üldse mingi võimalus olemas on,” ohkas vallavanem.
Siiski ei ole Kärla vallajuhid niisama istunud, vaid on juba mitu aastat plaaninud uue perearstikeskuse rajamist. See ettevõtmine soikus küll seoses vahepealse võimuvahetusega, kuid on nüüd taas käima lükatud ja Pildre loodab, et tuleval aastal saab töödega pihta hakata.

Uus keskus lahendaks kindlasti praegused ruumiprobleemid ning tooks perearsti kabineti praegustest teise korruse ruumidest tunduvalt inimsõbralikumasse keskkonda. “Ehk siis, kui on olemas head töötingimused, tahab ka siia keegi tööle tulla,” arvas vallajuht.
Saare maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Inna Kask nentis, et on probleemist teadlik.

Suur nimistu

“Kärla perearsti nimistu on üks maakonna suuremaid,” teadis ka Kask, kelle sõnul ei ole maavalitsus praegu küll ametlikku seisukohta veel välja kujundanud, kuid uuel aastal võetakse küsimus päevakorda.
“Eks me peame Kaalep Koppeliga nõu pidama, kuidas tema seda asja näeb,” nentis Kask.

Kärla perearsti konkurss kuulutati välja aasta eest, märtsi alguseks ei laekunud konkursile ühtegi avaldust ning perearsti ei leitud.

Läinud aasta lõpust määras maavanem perearsti asendajaks Kuressaare erakliiniku Luukas omaniku ja perearsti Kaalep Koppeli, kes Kärlal töötamisega on ühitanud kaks praksist. Eelmine perearst suri ootamatult eelmise aasta detsembri alguses.

Loe ka juhtkirja

Print Friendly, PDF & Email