Ilutulestik häirib Kuressaare elanikke (11)

Kuressaare Väljaku tänava elanikud ja ka osa Rohu tänava inimesi ei soovi, et uusaastaöö ilutulestik korraldatakse Kuressaare põhikooli staadionil.

“Terve tänav on selle vastu,” rääkis toimetusse pöördunud mees, lisades, et ta kogus allkirju ja temaga olid sama meelt ka Rohu tänava inimesed. Elanikke teeb murelikuks just see, et tänaval on puitmajad ja puukuurid ja kui seal midagi juhtub, põleb maha terve tänav.

Osa inimesi on aastavahetusel ise kodust ära, kas või mandril, ning on seetõttu veel rohkem oma elamute pärast mures. Mees arvas, et rakette võiks lasta kusagil, kus on kivimajad.

Elanikele ei meeldi staadionil korraldatav ilutulestik ka selle pärast, et sinna kogunev rahvamass jätab maha palju prahti. “Ega mingi firma ei tule seda koristama, ikka inimesed, kes seal elavad,” ütles mees.

Inimesed on oma murega pöördunud ka linnavalitsuse poole, kuid ei usu, et sellest abi on. “Möödunud aastal ka helistasime, aga see ei aita, nemad teevad ikka seda, mis tahavad,” oli mees nõutu.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Priit Pruul tõdes, et kahjuks on tõesti nii, et neid kohti linnas väga palju pole, kust saaks sellistes mõõtmetes ilutulestiku korraldada nii, et linnarahvas seda ka näeks.

Pruul lubas, et ilutulestikku korraldavale ettevõttele antakse kindlasti edasi, et nad kasutaksid võimalusel selliseid rakette, mis suurt pauku ei tee.

“Aga loomulikult on see häiriv, kui naabruses ilutulestikuga paugutatakse – kellele see ikka meeldib,” tõdes ta, lisades, et samas kestab ilutulestik maksimaalselt tõesti vaid kümmekond minutit.
“Linnavalitsus püüab seda kindlasti veel arutada,” märkis Pruul.

Print Friendly, PDF & Email