Prokuratuur esitab Tullio Liblikule süüdistuse (4)

“Aga kellele ma andsin?” küsis Saaremaa ärimees Tullio Liblik eile Oma Saarelt, kui kuulis, et riigiprokuratuur kavatseb talle esitada süüdistuse altkäemaksu andmises.

Liblik kinnitas, et temale on kriminaalsüüdistuse saamine üllatav uudis. “Ja kui palju ma andsin või tahtsin anda?” jätkas Liblik, nimetades süüdistust jamaks: “Pole olnud sellist asja.”

Riigiprokuratuur teatas eile, et nn maadevahetuse kriminaalasjas soovitakse esitada süüdistus endisele keskkonnaministrile Villu Reiljanile ja endisele põllumajandusministrile Ester Tuiksoole.

Mõlemad kuuluvad Rahvaliitu ja on praegu riigikogu liikmed. Kriminaalsüüdistuse esitamiseks peab riigikogu võtma neilt õiguskantsleri taotlusel saadikupuutumatuse.

Riigiprokuratuur lisas, et sama kriminaalasja raames on prokuratuuril kavas süüdistus esitada ka Toomas Annusele, Kalev Kangurile, Tarmo Pedjasaarele, Einar Vettusele, Tullio Liblikule ning ettevõtetele AS Järvevana (endine Merko Ehitus) ja AS E.L.L. Kinnisvara.

Villu Reiljanit, Ester Tuiksood ja Kalev Kangurit kahtlustatakse altkäemaksu võtmises, ülejäänud inimesi ja ettevõtteid altkäemaksu andmises.

Print Friendly, PDF & Email