Vastukaja: Sillaotsuse teevad euroametnikud (9)

Oma Saar 9. detsember 2008 internetikommentaarid

populii

Esimene poliitik, kes räägib, kuidas sillaga asjad tegelikult on. Ei aja kärbseid pähe, esmane takistus eelkõige rahas, mitte muus. Et seda ei tule niipea ja kas seda üldse vaja on? See, kes elab Saaremaal ja käib mandril vaid 1–5 korda aastas või üldse mitte, selle jaoks piisab ka laevast. Ja tihedalt, iga nädal siit mandril käijaid on vaid 200–300 inimest. Mandrisaarlased juurde arvata, on iga kuu väinaületajaid kokku vast 1800–2200 saarlast ja mandrisaarlast.

sillas kahtleja

Tore ju oleks, kui sild olemas, aga see käib meil üle jõu. Samas laevaliikluse doteerimine teiste saarte jaoks ju jääks nagunii, ega me sellest pääseks.

Noojah

Tark jutt. Ainult KE peaks arvestama, et järgmise RK valimiste eel on nende kord silda lubada. Jüri Saar RL-st alustas, Jaanus Tamkivi RE-st jätkas ja ongi tulemas Kalle Laaneti kord.

Artiklis

taotleb Laanet vähemalt 7 miljoni suurust toetust saarte elanikele. Aga milleks siis riigipoolne 130-miljoniline ja üle selle dotatsioon laevafirmale lisaks ülesõitude hindadele? Ja veel nädalalõppude kallimad hinnad?

päts

Jagage kolm miljardit… Tegelikult nii palju pole vajagi – kaks – saarlaste vahel ära, siis jagub tükiks ajaks piletite ostmiseks ja mure lahendatud.

Print Friendly, PDF & Email