Saarlased toovad agaralt vanu mobiile poodi tagasi

Saarlased toovad agaralt vanu mobiile poodi tagasi

LIITRITE KAUPA MOBIILE: Elisa Kuressaare esindusse on toodud hulgaliselt vanu telefone, nende hulgas ka tõelisi rariteete. Klienditeenindaja Sille Kadaka sõnul tuuakse tavaliselt ära mobiile, mis on seni kapinurgas tolmu kogunud.

Kahe nädala jooksul, mil mobiilioperaator Elisa on korraldanud kampaaniat telefonide taaskasutusse suunamiseks, on Kuressaare Elisa esindusse toodud ka kümneid telefone, millega räägiti aastakümneid tagasi.

Nii mõnigi kodanik toob ära viis või rohkem mobiiltelefoni, mis on seni kapinurgas pensionipõlve pidades tolmu kogunud.

Elisa, Nokia ja MTÜ Eesti Elektroonikaromu koostöös toimuva kampaania raames on inimestel soodsalt, n-ö rohelise hinnaga võimalik oma vana telefon uue vastu vahetada ning saada iga ära antud telefoni eest ka tasuta kõneaega.

Sille Kadakas, Kuresaare Elisa kaupluse klienditeenindaja, näitab ajakirjanikule kümneliitrist nõu, mis on vanu telefone täis.
Lisaks laob ta letile just eelmise kliendi toodud kuus telefoni, mis ei ole häält teinud enam ammu, näiteks paras kobakas seeriast Nokia 2110.
Kadakas ütleb, et toodud on ka näiteks paar Jaapani telefoni, mille klahvidel on ladina tähtede asemel hieroglüüfid. “Enamasti on toodud telefone, mida enam ei kasutata,” märgib Sille Kadakas.

Tema sõnul on paljud inimesed toonud telefonid tagasi ja kurtnud, et seni ei teadnudki, mida vana telefoniga peale hakata. “Enamik toob ikka rohkem kui ühe telefoni,” nendib Kadakas.

Elisa suhtekorraldusjuhi Marika Raiski sõnul oligi kampaania korraldamise üheks põhjuseks see, et inimesed ei osanud vanu telefone kuhugi viia või visata.

Elisa suunab kogutud telefonid taaskasutusse. Raiski kinnitusel võivad vanu telefone ära tuua kõik, kuid soodustusi uue ostmisel saavad vaid Elisa kliendid.

Eilseks oli üle Eesti ära toodud ligi 2800 telefoni.

Print Friendly, PDF & Email