Muhu tahab riigilt maad puiduhakke valmistamiseks

Muhu vald taotleb riigilt munitsipaalomandisse kolme maatükki, et kasutada seal kasvavat metsa Liiva katlamaja varustamiseks puiduhakkega.

“Kuna meie süsteem on küttepuidule üles ehitatud, siis on hea, kui me kogu oma tooraine siitsamast kätte saame,” rääkis Oma Saarele Muhu valla kommunaalameti juhataja Raido Liitmäe. Liiva küla keskuse katlamajast vähem kui kilomeetri kaugusel asuva kolme maatüki pindala on umbes kümme hektarit, millest metsamaa moodustab seitse hektarit.

Lageraiet vald maatükkidel teha ei kavatse, samuti ei ole kavas hakata seal kasvatama energiavõsa. “Plaanis on maha raiuda väheväärtuslik puit ja võsa, sest praegu ei ole sel maal metsaalana mingit väärtust, kuna kõik on nii võssa kasvanud,” rääkis Liitmäe.

Praegu hangib Liiva katlamaja kütmiseks vajaliku tooraine Muhu saarelt, valla teeservade korrastamisest saadava puiduga kaetakse energiabilansist umbes 50–60 protsenti, lisaks tehakse koostööd Muhu raielankidel töötavate metsafirmadega, samuti tuleb vallale Eesti Energia liinialustelt koristatud puit.

Saaremaa suurima soojusenergia tootja AS-i Kuressaare Soojus juhatuse liige Paul Leemet ütles, et Muhu väikeste koguste puhul võib maatükkide erastamine olla mõttekas tegu.

“Aga ma ei kujuta ette, kui suur on tõenäosus, et riik selle maa ka annab. Minu jaoks on see esimene kord, kus ma kuulen, et mõni omavalitsus taotleb endale maad selleks, et kütte toorainet hankida,” lausus Leemet. “Meie mastaape silmas pidades peaksime me siis kõik Saaremaa metsad endale taotlema,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email