Ratlas hävis maja ja 24 lammast

Ratlas hävis maja ja 24 lammast

 

Leisi vallas Ratlas sai ööl vastu eilset surma 24 lammast ja koer, kui suur laudaga talumaja maani maha põles.

“See oli õnnetus ja õnnetused võivad juhtuda ükskõik kellega ja ükskõik millal,” lausus Kadariku talu perenaine Karen Allas eile pärastlõunal oma talu põlengust rääkides.

Torontost Saaremaale kolinud Karen ja Alar Allas hakkasid Ratla külas tasapisi talumajapidamisega tegelema kaheksa aastat tagasi.
Üleeile tulekahjus hävinud vanale taluhoonele, kus peeti lambaid, lasid Allased ehitada uue rookatuse.

Tulekahjust sai päästeteenistus teate öösel kell 3.37, kuid paraku ei õnnestunud päästjatel majast midagi päästa. Tuletõrje kutsuti kohale linnulennul ligemale kilomeetri kaugusel asuvast majapidamisest.

“Mul tüdruk oli öösel üleval, mingi kolme ajal käis õues ja ajas meid üles, et tulge vaatama, midagi põleb kuskil,” rääkis Ratla küla mees, kelle abikaasa päästeteenistusse helistas.

Mehe sõnul suundus ta ise kohe sündmuskohale, kus ootas teda ees juba maani maha põlenud maja.
Taluhoone ja sellega kokku ehitatud laut (mõõtmetes kokku 25×8 meetrit) hävis tules täielikult, püsti jäi vaid korstnajalg ja veidi kivimüüri.

Tulekahjus hukkus koer ja laudas olnud 24 lammast. Talus töötanud sulane sai põletushaavu ning anti üle kiirabile, kes toimetas mehe haiglasse.
“Maja oli varem kindlustatud, kuid leping jäi pikendamata, kindlustusmaks maksmata. Mis saab edasi? Me ei ole sellele veel üldse mõelnud,” ütles Karen Allas.

Tulekahju kustutasid Kuressaare, Orissaare ja Leisi komando. Täna sõidavad asja uurima eksperdid Pärnust.

Aare Laine, Ain Lember

Print Friendly, PDF & Email