Rahvateater hakkab pimedatele ette lugema

Saaremaa pimedate ühing alustab järgmisel nädalal projektiga, kus kord kuus hakkavad Saaremaa Rahvateatri näitlejad ühingu liikmetele raamatuid ette lugema. Peale rahvateatri astub kord kuus pimedate ette ka Avo Levisto, kes tutvustab muusikaga seonduvaid teemasid.

“Meie eesmärgiks on aidata neid, kes üldse kohe ei näe,” ütles Oma Saarele Pimedate ühingu juhatuse liige Anneli Lõhmus, lisades, et projektile saadi toetust Kuressaare linnavalitsuselt, summas 6300 krooni. Lõhmuse sõnul saab selle raha eest korraldada 17 üritust.

Saaremaal taolist ettelugemist varem korraldatud ei ole. Ellen Teemus Saaremaa Rahvateatrist ütles, et esimene ettelugemine toimub 16. detsembril ning kuna on jõuluaeg, siis loetakse midagi vastavateemalist. Edaspidise repertuaari osas peetakse kuulajatega nõu.

Kuigi initsiatiiv säärase ettevõtmise korraldamiseks tuli pimedate ühingult, lausus Anneli Lõhmus, et Saaremaa Rahvateater on nende projekti kahel käel toetanud. Lõhmuse sõnul on ühingu liikmete huvi sellise ettelugemise vastu suur ning loodetavasti suudetakse projekt edukalt läbi viia ja tulevikus samas vaimus jätkata.

Print Friendly, PDF & Email