Keni trepironija rahast pool olemas (9)

Keni trepironija rahast pool olemas

KAUNEID JÕULE: Nii laulsid pühapäeval Laurentiuse kirikus Heldur Harry Põlda ja Pirjo Levandi 17-aastase Kärla poisi Keni toetuseks.

Pühapäeva õhtul korraldas mittetulundusühing Usk ja Valgus Kuressaare Laurentiuse kirikus heategevuskontserdi “Trepist üles”, mille tulu läks 17-aastase Keni toetuseks.

Kontserdiga koguti poisi toetuseks 15 900 krooni, kuid juba enne seda oli arvele laekunud 12 600 krooni. See on natuke vähem kui pool summast, mis Kenile vajaliku trepironija jaoks tarvis on. MTÜ Usk ja Valgus juht Virge Nemvalts tundis heameelt, et kirikusse oli tulnud nii palju inimesi.

“Neid loeti kokku 260 ning hästi palju oli noori,” märkis ta. Kirikus oli ka Ken ja tema pere ning poiss ise elas toimuvale kogu hingest kaasa. “See kontsert oli eriline selle poolest, et on väga hea tunne mängida, kui tead, et teed oma mänguga kellelegi head,” rääkisid Heldur Harry ja Johannes Põlda, kelle esinemist nautis kirikutäis inimesi. Mõlemad poisid lasid oma viiuli keeltel heliseda, Heldur Harry astus üles ka laulusolistina.

Poiste ema Halliki Põlda sõnul ei saanud kontserdist ju tulu ainult Ken ja tema pere, vaid kõik need sajad inimesed, kes pühapäeva õhtul kirikusse rahu ja rõõmu otsima tulid. “Seal esinesid inimesed, kelle südamed on avatud, ja usun, et nende pakutu kandus üle kõikide nende südamesse, kes esinejaid kuulama olid tulnud,” lisas ta.

Lisaks vendadele Põldadele astusid Keni toetuseks üles Pirjo Levandi ja Kärt Männa ning musitseerisid Andres Paas, Katre Roolaht, Liivi Tamm, Karlis Saar, Pille-Rita Rei, Pilvi Karu ning Kuressaare muusikakooli sümfoniettorkester (dirigent Matis Männa). Kärla poiss Ken haigestus 2-aastasena haigusse, mis põhjustab vaimset ja liikumispuuet.

Ta on palju olnud haiglates ja teda on korduvalt opereeritud. Kahjuks ei ole nooruki seisund paranenud ja tal on endiselt võimalik liikuda vaid ratastooliga. Kuna pere elab kortermaja teisel korrusel, tuleb Keniga kodust väljasaamiseks manööverdada ratastooliga trepist alla ja üles.

Sestap on perel vaja spetsiaalset trepironijat, mis maksab 60 000 krooni. Oma Saar kutsub kõiki heatahtlikke inimesi ja ettevõtjaid ühinema MTÜ Usk ja Valgus algatusega ning aitama Keni perel eluks nii vajalik abiseade muretseda. Annetusi on võimalik teha MTÜ Usk ja Valgus Kuressaare kontole 221030471116.

Print Friendly, PDF & Email