Vaimude tund Saaremaa ühisgümnaasiumis

Hingede aeg on jõuluootuseks üle läinud, kuid müstikat ja salapära võib leida sellestki. Vahel juhtub suisa nii, et saame meie seast lahkunuid ootamatult taas endaga suhtlemas leida.

Et see tõesti paika peab, selles võite veenduda 11. detsembri õhtul kell 20 Saaremaa ühisgümnaasiumis, kus vaatajateni jõuab järjekordne Krevera nostalgiaõhtu, mis seekord põhineb Mati Undi näidendil “Vaimude tund Jannseni tänavas”.

Selles müstilises loos kohtuvad Lydia Koidula ja Aino Kallase vaim, kelle omavahelisest dialoogist saab teada nii mõndagi üllatavat meie Koidulauliku kohta, kellel on vana kalendri järgi nostalgiaõhtule järgneval päeval 165. sünniaastapäev.

Ka näidendi autor Mati Unt oleks tähistanud tänavu juubelit. Tema auks korraldati septembris Tartus professionaalsete teatrite festival, millest oli osa võtma kutsutud ka neli kooliteatrit.

Selleks ürituseks Krevera etendus valmiski. Kui originaaltekstis on tegelasi vaid kolm, siis Krevera võttis endale vabaduse tegelasi juurde tuua, lisaks kõlavad näidendis ka mõned Koidula sõnadele kirjutatud laulud.

Rita Ilves

Print Friendly, PDF & Email