Sotsiaalkomisjon arutas Kuressaare pensionäride bussisõidu muutmist tasuliseks (6)

Seoses Kuressaare linna 2009. aasta eelarve projektiga arutas volikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjon võimalust muuta linnaliini bussipilet pensionäridele osaliselt tasuliseks.

“Osa pensionäre on ju ise öelnud, et ega me nüüd nii vaesed ka ole, et me ei jõuaks pileti eest mõnda krooni maksta,” ütles Oma Saarele Kuressaare abilinnapea Juhan Nemvalts.

Abilinnapea märkis, et pensionäride tasuta bussisõidu kaotamise küsimus tõusis komisjonis päevakorda seoses vajadusega leida võimalusi kokkuhoiuks 2009. aasta eelarves.

Osa koosolekust osavõtjaid oli pensionäride tasuta bussisõidu kaotamise poolt, kuid koosolekul mingit otsust selle kohta vastu ei võetud. Samamoodi arutati ka sõrmusetoetuse vajalikkust, mille pealt annaks raha kokku hoida.

Kuressaare linnavalitsus on siiani olnud seisukohal, et linna seeniorkodanikele peaksid kehtima jääma võimalikult soodsad tingimused linna bussiliikluse kasutamiseks.

Praegu maksab linnaliini üksikpilet Kuressaares 10 krooni ning sooduspilet 7 krooni. Linna pensionäridele on sõit jätkuvalt tasuta, Kuressaare linn doteerib seda igas kuus 45 000 krooniga.

Print Friendly, PDF & Email