Riik viivitab Kihelkonna rahvamaja ehitustööde eest tasumisega (8)

Ehkki KOIT kava vahenditest rajatava Kihelkonna uue rahvamaja ehitustööd algasid juba augustis, pole riik tasunud veel ühtegi arvet.

“Siiamaani pole tulnud ühtegi senti ja meil on veidi hõre tunne olnud, et äkki ei tulegi,” rääkis Oma Saarele Kihelkonna vallavanem Jüri Saar, kelle sõnul on siiani kõik ehituskulud kaetud valla omaosaluse arvelt. “On inetu, et see rahavoog venib nii kaua,” lisas ta.

Jüri Saare sõnul kasvatas teadmatust ja tekitas kahtlusi ka kaks kuud väldanud infosulg. Septembri lõpus lubati rahvamaja rahastamine otsustada 10. oktoobriks, kuid tegelikult kestis kindlusetuse tunne veel kaks kuud, kuni reedel laekunud regionaalministri kirjani.

Reedel sai Kihelkonna vald regionaalministrilt ametliku teate, et riik aktsepteerib kõiki rahvamaja projektis toodud kulutusi, kuid praegu on veel teadmata, millal Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus kui rahastamisagentuur hakkab vallalt arveid vastu võtma.

“Ei ole võimatu, et esialgne plaan kultuurimaja aprilliks valmis teha võib natuke venida,” lausus Saar, kes uskus siiski, et aasta lõpuks on rahalaev kohal ja ehitus jätkub ilma kulukat laenuraha kaasamata.

Vabariigi valitsus eraldas kohaliku omavalitsuse investeeringutoetuste kava raames Kihelkonna rahvamaja rekonstrueerimiseks 19,1 miljonit krooni, millele lisandus valla omaosalus kolm miljonit krooni.

Ehituse riigihanke võitnud AS Tesman pakkumuse kohaselt kujuneb objekti hinnaks 20,5 miljoni krooni, kuid vald soovib täiendavat kulutust, asendades algselt projektis ette nähtud õlikütte õhkküttega.

Print Friendly, PDF & Email