Valjala premeeris projektikirjutajaid

Valjala vallavolikogu premeeris kokku enam kui 50 000 krooniga vallaametnikke ja allasutuste töötajaid, kes on edukalt kirjutanud projekte valla oluliste objektide rahastamiseks.

Suurima summa, 25 000 + 5000 krooni, sai volikogu 25. novembri otsusega vallavanem Kaido Kaasik, kes osales Sakla seltsimajale ja Valjala lasteaiale remondiraha saamiseks koostatud projekti kirjutamisel. Kokku sai preemiat seitse inimest, kelle abiga on valda tulnud projektiraha enam kui 13 miljonit krooni.

Volikogu lähtus premeerimisel eelarvekomisjoni ettepanekust ja eelarvevahendite heast laekumisest.

Samas on Valjala Saare maakonnas ametnikest projektikirjutajatele preemia maksmisega erandlikus seisus. Muhu vallavanem Tiit Peedu ütles Oma Saarele, et Muhus on projektikirjutamise tasu palga sees ja mingeid lisarahasid ei maksta.

Ka Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep rääkis sama. “Kui palkame abiks inimese väljastpoolt, loomulikult tasustame ta töötunnid, kuid ametnikke ei ole eraldi tasustanud,” ütles Mõtlep.

Kihelkonna vallavanem Jüri Saar lausus, et eelmisel aastal rahvamaja juhataja siiski väikse preemia sai, kuid see on erand. “Kui me oleksime KOIT kavast rahataotlemiseks projekti mujalt tellinud, oleks see kordades kallimaks läinud,” nentis Saar.

Print Friendly, PDF & Email