Tõnu Post loksus Tais 18 tundi bussis (2)

Tõnu Post loksus Tais 18 tundi bussis

TÕNU POST: Protestimine on igaühe õigus.

Tais reisil käinud saarlasel Tõnu Postil tuli koos teiste puhkajatega võtta ette 18-tunnine bussisõit ligi tuhande kilomeetri kaugusel asuvasse teise lennujaama, et sealt kodu poole lennata.

Pühapäeval jõudis Taist Eestisse tagasi Kõljala põllumajandusühistu juht Tõnu Post (pildil), kes ütles, et turistina ei olnud Tais häda midagi ning suuremate lennujaamade hõivamine valitsuse vastaste meeleavaldajate poolt tema reisimeeleolu ei rikkunud.

Tõnu Post suhtus Tai protestijatesse mõistvalt. “Me ühte protestiaktsiooni päev enne nägime, nad olid oma asja eest tõsiselt väljas. Arvan, et see on nende õigus,” rääkis ta.

Samas lisas ta, et turistidesse ei suhtutud üldse halvasti ning häda ei olnud nende grupil midagi. Kohalikud inimesed suhtusid turistidesse hoolivalt ja lahkelt.

Post möönis siiski, et turistid, kes hõivamise hetkel lennujaamades olid, võisid end muidugi pantvangidena tunda.
Kesko Agro ja Bayeri klientidele mõeldud preemiareisil olnud inimesed said sündmuste kohta infot lennufirmast ja välisministeeriumist, nii et infosulus nad ei olnud. Lennujaamade hõivamise hetkel olid nad hoopis eemal ühel saarel.

“Aga kui Delfit lugesime, siis oli kommentaare, nagu oleksime kõik pantvangis,” märkis Tõnu Post.
Toimuvast tulenenud ümberkorraldustesse suhtuti reisijate seas kui lennufirma probleemi.

“Meil grupis ei tekkinud kellelgi ahastust või kellegi süüdistamist, elasime väga sõbralikult selle aja üle,” ütles esmakordselt Tais käinud Post.
Lennufirma lahendas probleemi nii, et reisijad pandi bussidesse ja sõidutati Bangkokist ligi tuhande kilomeetri kaugusele Phuketi lennuväljale.

Sõit kestis 18 tundi ning see oli Posti hinnangul üksjagu ebameeldiv, ehkki väiksemaid sirutuspause sõidu ajal tehti ning bussis oli sobiv temperatuur.
“Õpetlik on see, et alati tasub olla positiivne,” võttis Tõnu Post pika sõidu kokku. Pikale bussireisile järgnes veel 12-tunnine lend Euroopasse.

Kõigest hoolimata kiitis põllumees Taimaad. “Kellel on võimalus, siis kahtlemata soovitaks minna, eriti sügisesel ajal nagu meil praegu on, kus sajab kuude kaupa ning on külm ja pime,” kiitis ta, kuid lisas, et kui meil endal siin kevad on, siis ei ole kuhugi mõtet minna.

Print Friendly, PDF & Email