Viis valda soovib luua ühist hooldekeskust (1)

Eile olid Kihelkonnal koos Salme, Lümanda, Kärla, Mustjala ja Kihelkonna vallajuhid ja sotsiaaltöötajad, kes käisid kaemas sealset hooldekodu ning pidasid plaani jõudude ühendamiseks ja ühise hooldekeskuse loomiseks.

Kihelkonna vallavanem Jüri Saar, kes sai koos istunud seltskonnalt volitused edasiseks asjaajamiseks, ütles Oma Saarele, et paljuski on viie valla ühise hooldekeskuse loomine veel ideetasandil. Selle peavad heaks kiitma kõikide omavalitsuste volikogud.

Toimiv struktuur

Ometi astuti sammuke edasi ning kõik kohalolnud olid seda meelt, et Lääne-Eesti hooldekeskus võiks paikneda just Kihelkonnal, kus on olemas selleks väga hea baas ning toimiv struktuur.

Hooldekodu asub alevi rohelises tsoonis, kus 1,5-hektarilisel maa-alal on olemas parkmets ning seega vanakestel võimalus jalutuskäike teha ja õhuvanne võtta.

“Loodav hooldekeskus on mõeldud neile inimestele, kelle hooldamise eest tasub omavalitsus, ning seega peaks hinnatase seal jääma madalamasse skaalasse,” rääkis Saar, märkides, et praegu maksab inimese ülalpidamine Kihelkonna hooldekodus 5500 krooni kuus.

50-kohaline maja

Kokku on Kihelkonnal kohti 24, kuid mõeldav on kuni 50-kohaline maja, mis rahuldaks viie valla vajadused.

“Muidugi peaks praeguste neljakohaliste tubade asemel tulema ühe- ja kahekohalised,” lisas vallajuht, kelle sõnul on nüüd esmane ülesanne kaasata töösse kas projekteerimis- või konsultatsioonifirma ning luua viie valla peale kas mittetulundusühing või sihtasutus.

“Kuigi me eile mingeid tähtaegu kirja ei pannud, oleks tore, kui saaksime need asjad valmis tuleval aastal,” avaldas Saar lootust.
Kihelkonna vallajuht oli rõõmus, et tema 1,5-aastase vallavanemaks olemise aja jooksul võib ta esimest korda rääkida omavalitsuste vahelisest koostööst.

“Haldusreformi me tõesõna ei puudutanud, kuid kindlasti on hooldekodu esimene samm, mis annab efekti koostöö tulemusena. Ma arvan, et on olemas ka teisi valdkondi, kus edaspidi saab koostööst rääkida,” leidis Saar.

Print Friendly, PDF & Email