Venno Laulu tunnustati öige saarlase tiitliga (4)

Venno Laulu tunnustati öige saarlase tiitliga

VILSANDIL JA SAAREMAAL TAHAKS ROHKEM OLLA: Möödunud suvel käis Venno Laul saartel mitu korda. Loona külastuskeskuses suguvõsa kokkutulekul pildistas ta oma armsaid sugulasi.

Tallinna saarlaste ühendus tunnustas öige saarlase tiitliga endist Tallinna konservatooriumi rektorit, kaua aega Eesti Poistekoori peadirigendina töötanud ja nüüdset Estonia klaverivabriku juhatajat Venno Laulu.

Hiljuti 70. juubelisünnipäeva tähistanud tunnustatud muusikapedagoog on Tallinnas elav seitsmes saarlane, kellele see tiitel antud.
Tallinna saarlaste ühenduse eestseisuse esimehe Kalle Liivi sõnul elab pealinnas väga palju tublisid saarlasi, kes seda tiitlit vääriksid.

Tänavu, Eesti Vabariigi juubeliaastal tunnustati Pidulas sündinud, Kihelkonnal kasvanud ja koolis käinud ning praegu Vilsandil suvekodu omavat Venno Laulu tema järjepideva töö ja tegevuse eest Eesti muusikakultuuri tutvustamisel ja edendamisel nii kodu- kui ka välismaal.

Tunnustamaks Venno Laulu saavutusi andis Kalle Liiv vastsele öige saarlase tiitli omanikule üle Saaremaa kadakast valmistatud kepi, millel on sisse põletatud tekst “Öige saarlane 2008”.

“Meie palvel valmistas meene Saaremaa ettevõtja Alver Sagur. Kui Sagur kuulis, kellele sellist autasu vaja, siis otsustas ta ise kadaka töötluse ette võtta,” rääkis Liiv.

Alver Sagur tunnistas, et asi tõepoolest nii oligi. “Ütlesin siis minu käest töö tellijale, et öigele saarlasele valmistab autasu üks tösine saarlane. …Leidsin tuulemurrukadaka Panga pangalt. See oli hästi huvitava kujuga. Käepidet polnud eraldi vaja teha. See oli nagu kohe küljes. Oksad jätsin külge, keerates need kepi ümber rulli. Enne muidugi aurutasin ja koorisin kadaka korralikult puhtaks. Enam kui meetripikkune kepp tuli üsna vinge,” jäi Sagur ise rahule.

Venno Laulule tuli kaassaarlaste tunnustus meeldiva üllatusena. “Ühest küljest tuli see mulle üllatusena, teisest küljest hindan ma kõrgelt neid inimesi, kes mind selle tiitli vääriliseks seadsid. Ma olen neile selle tähelepanu eest väga tänulik,” ütles Laul.

Tänavune aasta on Venno Laulu jaoks olnud eriline. Hiljuti 70-ks saanud mehe elutööst valmis telesaade, mida paljud saarlasedki on ETV-st näinud. Nüüd siis öige saarlase tiitel.

“Olen endale kunagi sisendanud, et kui pensioniikka jõuan, siis lähen Vilsandi saarele ja naudin seal männimetsa vaikust ning mere kohinat. Praegu aga hoiavad elu ja töö mind ikka veel Tallinnas.

Estonia klaverivabriku juhatajana ei saa ma praegu pensionipõlve peale mõelda. Loodan, et suvel saan armsal Vilsandi saarel jälle rohkem olla;” rääkis Laul.

Varasematel aastatel on Tallinna Saarlaste Ühenduselt öige saarlase tiitli pälvinud Paul Tamkivi, Johannes Tõrs, Voldemar Miller, Arnold Rüütel ja Heli Lääts.

Print Friendly, PDF & Email