Linnavolikogu aseesimees on mures turu saatuse pärast (3)

Viimasel Kuressaare linnakodanikukomisjoni koosolekul tegi komisjoni liige Enn Rettau ettepaneku juhtida linnajuhtide tähelepanu sellele, et linna turu saatuse otsustamisel ei tohiks tekitada situatsiooni, kus tegija ei saa ise oma tooteid turul müüa.

Rettau ütles kommentaariks Oma Saarele, et tegi säärase ettepaneku komisjonis teemaks olnud käsitöötegijate jutu peale.

“Kuna Saaremaal on olemas näiteid, et inimesed ise omavalmistatud tooteid müüa ei saa, vaid saavad seda teha vaid turu omaniku kaudu, kes määrab toodetele ka üsnagi tagasihoidliku hinna, siis peaks minu arvates tegema kõik selleks, et Kuressaare turul säärast olukorda ei tekiks,” rääkis Rettau, tuues näitena Kaali, kus selline müügisüsteem toimib.

“Inimesed tahavad ikka suhelda otse käsitöötegijatega,” arvas volikogu aseesimees, sest sellisel moel on võimalik leti taga seisvalt inimeselt ka otse meelepärast kaupa tellida.

“Olen turul müüvalt Jaan Lemberilt Soome-sõitude tarbeks tellinud just mulle sobiliku suurusega karpe ning need sealtsamast nädala pärast kätte saanud,” kinnitas Rettau.

Ta lisas, et kavatseb teemat arutada nii linnapea Urve Tiiduse kui ka abilinnapea Kalle Kooviga.

Rendileping Kuressaare turu praeguse rentnikuga OÜ Kuressaare Turg lõpeb 2009. aasta aprillis. Linnavalitsus on korraldanud ühe ümarlaua, et arutada turu edasist saatust.

Print Friendly, PDF & Email