Koolinoorte kabeesivõistlused

Laupäeval Kuressaare Põhikoolis peetud koolinoorte kaabeesivõistlustele tuli 27 noort mängijat. Nagu ikka, olid arvukalt esindatud Muhu, Mustjala ja Kahtla koolid.

Tütarlaste kesk- ja gümnaasiumiastme ühisel turniiril võistles 8 neidu. Vaid pool punkti loovutas vastastele gümnaasiumiastme parim Geiu Luiga Kuressaare Gümnaasiumist. Tema koolikaaslane, samuti Mustjala vallast pärit Liis Lõhmus kogus 5 punkti. Mõlemad neiud kuuluvad maakonna naiste kabeparemikku – nii kitsuke kui see ongi.

Keskastme parimana kogus Anni Luup Kahtlast samuti 5 punkti. Nagu Luiga, ei kaotanud temagi ühtki partiid, aga viike kogunes rohkem. Järgnesid muhulannad Pille Ülem 3,5 ja Kaisa Saarkoppel 2,5 punktiga, viimane edestas alles lisapartii võiduga Keili Õispuud (Kahtla).

Vähevõitu, 6, oli mängimas keskastme poisse, kes selle korvamiseks mängisid omavahel kahel korral. Täisedu – 10 punktiga võitis kindlalt Reivo Vinter (Mustjala). Matis Rüütel (Kahtla) kogus 7 ning Silver Saarkoppel (Muhu) 4 punkti.

Ühisel turniiril mängis 13 algastme poissi-tüdrukut. Seekord esinesid poisid tüdrukutest tublisti edukamalt, aga eelmistel aastatel on ka vastupidi juhtunud.

Kuna Sten Vaher (Saaremaa Ühisgümnaasium) ja Ergo Vaabel (Aste) mängisid põhiturniiril omavahel viiki ning võitsid kõiki ülejäänuid, tuli neil võitja selgitamiseks veelkord kokku minna. Esimene lisapartii lõppes jälle viigiga, teise ja koos sellega ka esikoha võitis Sten Vaher. Mõlemad on „mitmendat põlve” kabetajad.

Ergo varalahkunud vanaema Lea Rand mängis mõnel korral ka Saaremaa koondise eest. Steni vanaisa, meistrikandidaat Hain Vaher jälgis pojapoja mängu kohapeal ning kurtis pärast, et see on tervistkahjustav tegevus. Kolmandaks tuli poistest Richard Erelt (Muhu) 8 punktiga.

Algastme tüdrukutest olid parimad Karen Saksakulm (Muhu) 7,5 ning Kätlin Vinter (Mustjala) 7 punktiga. Kolmandat kohta jäid jagama I klassi lapsed Maarjali Vaht (Muhu) ja Kaie Ennemuist (Kahtla) 6 punktiga.
Võistlust aitasid kohtunikena läbi viia Paavo Vara ja Hain Vaher, toimekalt tegutses ka muhulaste esindaja Vello Tikerpalu.

Noortele kabehuvilistele, kellel kodukandis mänguvõimalusi napib, võiks soovitada interneti lauamängude portaali Vint.ee, kust igaüks leiab endale jõukohaseid vastaseid.

Jaan Truu

Print Friendly, PDF & Email