Hollandis elav saarlanna toetab näputööga haavatud sõdureid (5)

Hollandis elav saarlanna toetab näputööga haavatud sõdureid

SAARE NÄPUTÖÖ HOLLANDIS: Kihelkonnalt pärit Käti Teär-Riisaar (vasakul) koos Lii Hoppega jõululaadal Eesti müügileti taga. Oma näputöö müügiga toetatavad Eesti kaitseväelaste abikaasad haavata saanud rahusõdureid.

Kadripäeval Hollandis Brunssumis korraldatud rahvusvahelisel heategevuslikul jõululaadal olid oma müügiletiga väljas ka samas sõjaväebaasis teenivate Eesti kaitseväelaste abikaasad. Ülepea on heategevusse sukeldunud ka kolmandat aastat Hollandis elav saarlanna Käti Teär-Riisaar.

Rahvusvahelisel heategevuslaadal osalesid 18 riigi esindajad ning heategevusprojekte oli kokku kümme.

Kihelkonnalt pärit Käti Teär-Riisaar ütles, et kui eestlased otsustasid seekord toetada haavata saanud ning Inglismaale ravile saadetud Eesti rahusõdureid, siis ülejäänud maade müügilettide tulu läks näiteks gruusia laste, Aafrika pagulaste või hollandi pensionäride toetuseks. Eesti naised olid Brunssumi jõululaadal väljas koguni kahe suure müügilauaga, mille taga askeldas lisaks Kätile ka Lii Hoppe.

Käti Teär-Riisaar rääkis, et laat oli avatud kogu linnarahvale ning müük läks hästi. Eestlased on meie sõdurite toetuseks korraldanud heategevusaktsioone kogu aasta ning loodavad kokku koguda 200 000–400 000 eurot.

Nii on Eesti kaitseväelaste abikaasad terve aasta toimetanud – küpsetanud küpsiseid ja kooke ning neid müünud. Samuti valmistunud jõululaadaks. “Kui ma kolm aastat tagasi suutsin paarikuise töö tulemusena valmis saada kaks nõelapatja ja ühe riidest lumememme, siis nüüd olen tunduvalt osavam ning jõuan õhtuse filmivaatamise ajal salli valmis kududa,” kiitis Käti Teär-Riisaar end.

Saarlanna lisas, et tema teadmised kudumisest seisnesid varem vaid selles, et ta teadis: lõng käib keras ja vardaid saab osta poest. Lisaks sallidele sai jõululaadal osta ka Käti valmistatud viltseepe ja heegeldatud voodikatteid, mille mõõdud olid koguni kaks korda kaks meetrit. “Asju kogunes ikka meeletutes kogustes,” kommenteeris tubli saare naine.

Tänavu on Käti Teär-Riisaar enda sõnul olnud terve aasta heategevusse sukeldunud, just nii palju, kui 1,5-aastase poja ja meie mõistes esimesse klassi (Hollandi arvestuse järgi juba neljandasse klassi) läinud tütre kõrvalt aeg lubanud on.

Käti Teär-Riisaare abikaasa Andres Riisaar on samuti saarlane ning töötab Brunssumi rahvusvahelises sõjaväebaasis Eesti delegatsiooni juhina.

Print Friendly, PDF & Email