Kuressaares jagatakse libeduse vastu mullikilet (18)

Kuressaares jagatakse libeduse vastu mullikilet

 

Kuna sel aastal saabus talv traditsiooniliselt ootamatult ning Kuressaare kodanikud olid taas koristamata lumega kimpus, otsustas linnavalitsus erakorraliselt sisse viia tasuta libedusetõrjematerjalide ja kaitsevahendite jagamise. Raha selleks on ette nähtud neljapäeval linnavanemate kogus kinnitatud linna kolmandas lisaeelarves.

Kuressaare vanem Tiidu Surve ütles Naela libedusetõrjetoimetusele, et väärt ideed on pärit kõiketeadja lumefüüsiku ja sahkade leiutaja professor Kosmose varasalvest. Nimelt on kuulus teadlane andnud välja 10-köitelise entsüklopeedia õpetamaks lume ja selle tagajärgedega võitlema.

“Kahjuks ei ole meie linnas lumega tegelevad inimesed sellega tutvunud ja sestap oli lumekoristamisega probleeme. Kuid nagu näha, saavad kodanikud lumetõrjega ise hakkama,” märkis Surve volikogus kõneledes.

Kõige tõhusamaks vahendiks kukkumistraumade vastu nimetas vanem tasuta mullikile ja porolooni jagamist kodanikele. “Siis ei ole enam üldse vaja tänavatel libedusetõrjet teha, sest inimene võib küll kukkuda, kuid haiget ta ei saa,” tõi Surve näite.

Mullikile mässitakse ümber inimestele, kes on eelnevalt polsterdatud porolooniga. “Ökoinimestele paneme porolooni asemel põhku ja õlgi,” lubas Surve, kinnitades, et mõeldakse ka maailma päästmisele. “Peame ju elama ökoloogiliselt, sest kõrbes enam vett ei ole ja naftahinnad tõusevad,” rõhutas vanem tervislike eluviiside tähtsust.

Et kodanikud saaksid kiiremini mullikilesse mähitud, renditi Tallinna lennujaamast kohvrite pakkimise aparatuur. Volikogule näite toomiseks mässis Surve kiiresti ja valutult sisse vanemate kogu liikme H. Kardinali.

Mullikilesse pakkimine toimub tööpäeviti kell 9–17 isikut ja elukohta tõendava dokumendi alusel Kuressaare linnavalitsuse kantseleis. Vajaduse korral on võimalik lisatasu eest tellida ka teisaldatavad, mullikile peale kinnitatavad vedrud, mis kukkuva kodaniku nagu jonnipunni maapinnalt üles lükkavad.

Kuna järgmise aasta majanduslangus paistab olevat üüratult suur, siis otsustas linnavalitsus võtta teise abinõuna kasutusele tasuta leeklampide jagamise kodanikele. Kahekäe leeklamp on varustatud gaasiballooniga ning seda kasutades on tänaval liikuvatel inimestel võimalik enda eest jääd sulatada.

“Inimesed on leeklampe nii palju kasutusele võtnud, et tänavad on muutunud liikuvatest tulukestest nii valgeks, et tänavavalgustust ei olegi meil enam vaja süüdata. Jällegi kokkuhoid,” oli Surve õnnelik hea idee üle. Näiteks tõi ta meeliülendava vaatepildi, kui ta eile öösel golfiväljakut külastades avastas, et öösel kell 1 mängis kohaliku aktsiaseltsi nõukogu leeklampide valgel golfi.

Kui eelnevad abinõud olid mõeldud eelkõige jalakäijatele, siis autojuhtidele jagatakse tasuta roomikuid, mis aitavad Kuressaare kuumaastiku taolistel tänavatel hästi liikuda. Lisaks roomikutele pakub linna majandusosakond kõigile autodele tasuta kühveldajat. See on inimene, kes jookseb auto ees ja lükkab labidaga hangesid eest ära.

Linn leiab, et kühveldajate tööle võtmine on ühtlasi hea vahend üleilmse tööpuudusega võitlemiseks. “Kõigile kohalikele töötutele paneme kühvlid kätte ning vajadusel toome Aafrikast nobedaid ja sportlikke kühvlioperaatoreid juurdegi,” kinnitas Surve.

“Siis kaoks meil ära mure, et talv tuli jälle ootamatult. Linnatänavad oleks kogu aeg lumest puhtad,” andis Surve volinikele mõtlemisainet.

Naela libedusetõrjetoimetus

Print Friendly, PDF & Email