Kuressaare päästekomandos alustas poiste tuletõrjering

Kuressaare päästekomandos alustas poiste tuletõrjering

VÄHEM JUTTU: Margus Lindmäe näitas ringipoistele pritsumaja ja lisas, et edaspidi räägitakse juttu vähem ning tegutsetakse rohkem.

Neljapäeva õhtul tehti Kuressaare päästekomando juures esmakordselt algust poiste päästeringiga, kus 6.–7. klassi poisid hakkavad tegelema kõigega, millega tegelevad päris päästjad. Väljakutsetele neid siiski kaasa võtma ei hakata, kuid tuld kustutada saavad noored mehed kindlasti.

Esmakordselt pääsekomandos viibinud poistele tehti alustuseks põgus ringkäik hoones, kus päästjad tegutsevad, ning anti ülevaade varustusest, mida kasutatakse.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe ütles, et edaspidi räägitakse vähem ning rohkem pannakse käed külge.
“Pulberkustuti kasutamine on nendele poistele tulevikus lihtne nagu jalgrattasõit,” tõi ta näiteks. “Nad peavad saama tunda ennast tegijana, mitte ripatsina.”

Üleeile garaažis päästeautoga tutvudes ning seal peal turnides olid poisid asjast vaimustuses, uudistasid kõikvõimalikke asju ning imestasid, miks päästeauto nii aeglaselt sõidab?

“Ega ta palju üle saja ei lähe ja nii suure autoga ei tohigi 200-ga sõita, see ei püsi enam tee peal,” selgitas Lindmäe poistele. “Keeruline pole kiiresti sõita, vaid kiiresti pidama saada. See auto kaalub 17 tonni!”

Ringi üks eesmärke ongi tutvuda igapäevaste võimalike ohtudega. “Näiteks kui mõni ringipoiste sõber leiab kunagi tulevikus lõhkekeha ja ütleb, et vaatame, mis seal sees on, siis need poisid teavad kindlalt, et ei vaata, vaid helistavad numbrile 112.”

Teine, konkreetsem eesmärk on poisse treenida kevadiseks tuletõrje-olümpiaks, mis on noorte tuletõrje-spordi võistlus. Ning muidugi loodetakse sel moel ka välja õpetada noori, kes võiksid tulevikus päästjateks hakata.

Kuressaare komando ei suuda ringi palju suuremalt ette võtta kui praegused viisteist poissi. Nendega tegeletakse, kuni poistel huvi on.

Noorte tuletõrjeringi ei ole Kuressaare piirkonnas Lindmäe sõnul varem tehtud, kuid Orissaares on selline ring päästja Janek Bachmani eestvedamisel tegutsenud juba kaks aastat. Kusjuures seal ei osale ainult poisid, vaid ka tüdrukud.

Loe ka juhtkirja

Print Friendly, PDF & Email