Bussifirma küsib raha juurde

Kuressaare linnaliinidel oma bussidega reisijaid vedav Harjumaa Liinid küsib Saare maavalitsusele saadetud pöördumises tuleva aasta algusest dotatsiooni juurde, võrreldes praegusega iga kilomeetri läbimiseks ligi kaks krooni rohkem.

“Oleme püüdnud anda omalt poolt parima, et täita lepinguga võetud kohustusi. Samas, et saavutatud taset säilitada ning tagada ka edaspidi korrektne reisijate teenindamine, on väga oluline praeguse dotatsiooni tõus vähemalt 20%,” märgib Harjumaa Liinide juhataja Margo Tomingas maavalitsusele saadetud kirjas.

Alates oktoobrist maksab maavalitsus Harjumaa Liinidele iga kilomeetri läbimiseks toetust 11 krooni ja 15 senti, firma soovib dotatsiooni suurendamist 13.20-le.

Harjumaa Liinid põhjendab dotatsiooni suurendamist kulude kasvuga, nentides, et alates juuli lõpust on kütusehind küll langenud, kuid võrreldes 2007. aastaga on see siiski oluliselt tõusnud.

Lisaks peetakse praegu läbirääkimisi bussijuhtide ametiühinguga tuleva aasta palgatõusu teemal. Ametiühingu palgasoov on bussijuhtidele minimaalseks tasuks 9616 krooni kuus, mis tähendaks 20-protsendilist palgatõusu.

Print Friendly, PDF & Email