Saaremaa ooperipäevade tarbeks avatakse lennuliin

2009. aasta Saaremaa ooperipäevade tarbeks pannakse käima spetsiaalne lennuliin marsruudil Helsingi–Kuressaare, mis Eesti Kontserti direktori Aivar Mäe sõnul teeb kuus lendu, 68-kohalise lennukiga. Lennuliini nimeks saab “Opera Flights” (Ooperilennud). Sama lennuliini kasutab ka maailmakuulus Savolinna ooperifestival Soomes.

Eilsel linnavolikogus selleaastase ooperipäevade kokkuvõtet tehes ja 2009. aasta üritust tutvustades märkis Mäe, et kuigi üritus jäi kahjumisse on kõik arved makstud ning üritus mitmeks aastaks ette planeeritud. Kokku külastas eelmisel aastal ooperifestivali 8000 külalist, kellest 25% oli hinnanguliselt saarlased. Ürituse kogukäive oli üle viie miljoni krooni ning piletitulu 2,5 miljonit krooni.

Järgmise aasta sündmusest rääkides märkis Eesti Kontserti juht, et eelarve on samas suurusjärgus, kuid piletihind ei kalline vaatamata sellele, et järgmisest aastast jõustub piletitele määratud käibemaksu tõus 5-lt protsendilt 18-le.Ooperipäevadeks läheb müüki 9500 piletit.

“2009. a ooperipäevad on lepingutega vormistatud,” kinnitas Mäe, kes kinnitas, et krahhiga lõpetanud Kuressaare ooperipävade maine neid ei painanud, pigem oli vastuvõtt soe ning kohalikel suur tahe aidata.

Järgmisel aastal kavatseb üritus laieneda ka valdadesse, lisaks alustatakse 8 hea lauluhäälega noort, kellega teevad tööd oma ala professionaalid ning töö tulemust ka hiljem esitletakse.

Kui 2009. a ooperipäevade üheks olulisemaks esinejaks on Läti Rahvusooper, siis tulevikku vaadates märkis Mäe, et aastani 2011 on etendused valitud.

Näiteks tahetakse 2011 aastal tulla välja etendusega mille Leelo Tungla tekstidele kirjutab Olav Ehala.

Aivar Mäe ettekande lõpetuseks küsis linnavolinik Laine Tarvis, et kas Kuressaare Ooperipäevi korraldanud ja seejärel põlu alla sattunud Ludmilla Toon võiks kodusaarele tagasi tulla. Volikogu esimees Toomas Takkis arvas seepeale, et volinike hulgas õigeid inimesi selle vastuse andmiseks ei ole.

Kuressaare 2009. eelarve projekti kohaselt toetab linn üritust 400 000 krooniga eelmise aasta 250 000 krooni asemel.

Print Friendly, PDF & Email