Esimesed Kuressaare õpetajad said sülearvutid

Novembri viimastel nädalatel said Kuressaare haridusasutuste õpetajad kätte esimese partii sülearvuteid.

Kuressaare põhikooli direktor Jaan Lember ütles, et seekordse jaotuskava järgi sai KPK seitse sülearvutit, mis jagati õpetajatele välja 20. novembril.
“Kooli saabunud arvutite hulk sõltus õpilaste ja õpetajate arvust, kuidas need aga konkreetselt jagati, oli juba koolisisene probleem,” rääkis ta.
Kuressaare põhikoolis jagati sülearvutid seekord eelkõige algklasside õpetajatele.

Saaremaa ühisgümnaasium sai 15 sülearvutit ja eile anti need õpetajatele ka kätte. Kooli projektijuht Indrek Peil ütles, et arvuti taotleja pidi kirjutama motivatsioonikirja.

Kuressaare gümnaasiumile anti 21 sülearvutit. Õppealajuhataja Maidu Varik kinnitas, et õpetajatele jagatakse need välja lähipäevil. “Praegu lisavad meie IT-spetsialistid sülearvutitele veel täiendavat tarkvara,” rääkis ta.

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi direktor Ly Kallas ütles, et KTG-le anti praeguse jaotuskava järgi kolm sülearvutit. “Õpetajatele jagasime need välja juba sügisesel koolivaheajal ja tänu tehtud eeltööle kulges see jagamine pingete ja probleemideta,” märkis ta.

Vanalinna kooli arvutiõpetaja Eha Kask ütles, et kooli 32 õpetajast sai sülearvuti kaheksa.
Sülearvuti saanud õpetajaga sõlmitakse kolmeaastane kasutamisleping, mille tähtaja möödumisel võib arvuti kasutaja selle 10-protsendilise jääkväärtusega (s.o umbes 960 krooni) välja osta.

Arvuteid jagatakse riikliku programmi “Sülearvutid õpetajatele” alusel.

Print Friendly, PDF & Email