Linnad võtsid hokis mõõtu

SAARLASTE HOKIMEESKOND: Kuressaare linna jäähokimängijad saavutasid linnadevahelisel turniiril teise koha.

Eelmisel laupäeval toimus Tallinnas Premia jäähallis Eesti esimene linnadevaheline hokiturniir. Esimesele turniirile tuli kohale neli linna – Kuressaare, Rapla, Rakvere ja Jõgeva (tuli viimasel hetkel Viljandi asemel).

Kuressaare läks turniiri avamängus kokku Raplaga, keda kevadel võideti samas hallis 10 : 2. Saarlased hoidsid küll kerget initsiatiivi ning kahel korral tabati ka väravaposti (lööjateks Semy ja Risto Alt), kuid väravat vormistada ei suudetud. Hoopis Rapla mehed olid kahel korral täpsed ning vastu tuli võtta valus 0 : 2 kaotus. Kätte maksid liigne enesekindlus ja valesti seatud ründekolmikud.

Esimene värav 24. sekundil

Teises mängus läksime kokku Rakverega, kes oli ilmselge turniiri favoriit ning oli eelmises mängus võitnud Jõgevat koguni 7 : 1. Esimese värava lasime endale lüüa juba 24. sekundil. Üsna pea viigistas seisu Olari Tiidus, kuid poolajale läksime siiski 4 : 1 kaotusseisus.

Saarlased polnud veel oma viimast sõna öelnud ning teisel poolajal võtsime lühikese ajaga järele 4 : 4 (väravate autorid Olari Tiidus 2 : 4, Oliver Ollin 3 : 4 ja Risto Alt 4 : 4).

Kusjuures kolmanda ja neljanda värava viskasime arvulisest vähemusest. Paaril korral oli meil veel võimalus juhtima minna, kuid värava lõid hoopis Rakvere mehed 58 sekundit enne mängu lõppu, lõppseisuks 5 : 4 Rakverele.

Vahepealsetes mängudes võitis Jõgeva Raplat 5 : 2 ning Rakvere Raplat 8 : 1. Kuna reglemendis oli kirjas, et võrdsete võitude korral loetakse üldist väravatevahet, siis oli saarlastel viimases mängus Jõgevat võites võimalik veel teiseks tulla.

Mäng algas kerge saarlaste pressinguga, kuid taas ei suudetud, nagu ka mängus Rapla vastu, väravat vormistada. Hoopis Jõgeva mehed olid need, kes saarlaste vahetusest tekkinud segadust ära kasutades skoori avasid, seisuks 1 : 0. Õnneks suutsime sellele kiirelt vastata, kui Edvin Ollin seisu viigistas. Paar minutit hiljem viis Risto Alt saarlased ette 2 : 1, kuid mõned minutid enne lõppu suutsid Jõgeva mehed mängu taas 2 : 2 viigistada.

Parim väravavaht Roman Knõshuk

Teisele kohale tulekuks oli saarlastel kindlasti võitu vaja, kuid aeg jooksis halastamatult lõpu poole. Umbes minut enne lõppu tuli õnn siiski saarlaste õuele, kui Olari Tiidus lõi seisuks 3 : 2 (söötjaks Risto Alt). Selle seisuga mäng ka lõppes ning see tähendas, et Kuressaare sai väärtusliku teise koha.

Esimeseks tuli kolme võiduga Rakvere, kolmandaks Jõgeva ning neljandaks Rapla (kumbki 1 võiduga).
Kuressaare väravavaht Roman Knõshuk valiti turniiri parimaks väravavahiks.
Saarlastele oli kaasa elama tulnud umbes paarikümnepealine fännklubi.
Kuressaare meeskonda toetasid Kuressaare linn, NordicStar ja VeebiStuudio.

Kuressaare meeskond

Mängisid Risto Alt (C), Imre Kuusk, Olari Tiidus, Edvin Ollin, Oliver Ollin, Ivar Kärme, Timm Teemus, Marek Pallas, Risto Leedo, Reimo Nook, Reio Alt, Semy ja Toomas Vara. Väravavaht Roman Knõshuk ja treener Tiit Ollin.