Lugeja kiri: Eysysla 20. juubelikontsert läks korda!

Lugeja kiri: Eysysla 20. juubelikontsert läks korda!

Kadrid Svea, Marii, Anna ja anna suunduvad uljal sammul uulitsat mööda linnarahvale õnne tooma.

Kaunis lumine Kuressaare laupäeva õhtul, lummav ootel kapiitlisaal… hinges ärkab ärevus, põues paisub pakitsus, kontsert kohe algamas.

Juba astumegi publiku ette, oleme selleks valmis, sest tööd on tehtud hoole ja armastusega. Linnuse kapiitlisaal on laulusõpradest tulvil, kõik lisatoolidki on välja otsitud.

Hakatuseks laulame dirigent Helle Ranna seatud Eysysla logo. Kõik õnnestub, tunne on võimas, kontsert on kenasti sisse juhatatud.
Kammerkoor Eysysla seekordne kontsert on kokku pandud läbi 20 aasta lauldud lauludest, erinevate dirigentide aegadest kuni tänase päevani välja.

Esimese lauluna laulame meie esimese dirigendi Svetlana Keerti algusaastatel õpitud H. Purcelli loo “Õhtulaul”, mis ühtlasi on vaikseks järelhüüdeks varalahkunud koorijuhi mälestusele.

Edasi läbime lennukalt ülejäänud töökad lauluaastad. Lihtsamate lugude kõrval ei puudu ka tõsisemad laulupähklid. Olemaks omanäolised on kogu õhtu kava koos tekstidega kokku pandud meie eneste poolt. Laulude vahele põimitud mõtlikke ja luulelisi vahepalasid loeme ise just nii hästi, kui see meil välja tuleb. Kõik laulud laulame ise, külalisesinejaid sellel kontserdil ei ole.

Kui laulud lauldud ja ütlemised öeldud, täname toetajaid Kuressaare linnavalitsust ja Kuressaare Kultuurivara. Ülistame ja kiidame endisi dirigente ja lauljaid. Rõõm näha, et nii mõnedki neist on kontserdile tulnud.
Siis õnnitlused ja kallistused sõberkooridelt. Kammerkoor Helina kingitud mõtteline laululusti leek põleb meie südametes veel kaua.

Naime Lamp toob üllatusena päevavalgele koori esimese päeviku, kus kõik tegemised, kohalkäimised ja puudumised kenasti kirjas, nagu ajastule omane. Aasta siis oli 1988.

Dirigent Helle Rand on rahul – et oleme jälle endast parima andnud, sest alati tundub, et harjutamisaega napib! Loodame, et ka publik ei pidanud pettuma. Ikka edasi, järgmiste kohtumisteni koos Eysyslaga!

Anu Hiiuväin, Liilia Virves

Print Friendly, PDF & Email