Kuressaare jõulukuuse toomine kujunes ekstreemseks ürituseks (4)

Kuressaare jõulukuuse toomine kujunes ekstreemseks ürituseks

EI TAHA TULLA: Selleks et jõulupuu metsast kätte saada, läks töömeestel aega pea viis tundi. Kaks korda kinnijäänud puu lahtipäästmiseks tuli kasutada nuppu ja panna proovile tehnika võimsus.

Pea viietunnine operatsioon Kuressaare kesklinna toodava kuuse metsast kättesaamiseks pani proovile töömeeste leidlikkuse ja tehnika vastupidavuse. Kaarma vallast Vaiverest toodud kuuse pikkuseks mõõdeti pärast mahasaagimist 17 meetrit.

“See oli ikka väga ekstreem,” tõdes hiljem Kuressaare kesklinnas kuuse püstitamist jälginud Kuressaare Linnamajanduse juhataja Urmas Raik. Eile hilisel õhtupoolikul püsti saadud kuuse kõrguseks jäi lõpuks 13 meetrit ning seda hakkavad kaunistama mitmevärvilised lambid.

Kuusk jäi mitu korda kinni

Sel aastal langes liisk Vaiveres kasvavale kuusele, mille Urmas Raik leidis alles nädal tagasi. Tema sõnul oli välja vaadatud ka mitu teist kuuske, kuid otsus tehti lähtuvalt sellest, kuhu tehnikaga kõige paremini ligi pääseb.

Siiski ei kujunenud jõulupuu kättesaamine just kergeks jalutuskäiguks lumises metsas. Pärast puu mahasaagimist ja treilerile sättimist võttis umbes 30-meetrise lõigu läbimine, et suure tee peale jõuda, aega üle tunni.
Selle aja jooksul jõudis laiavõraline kuusk kaks korda takerduda tee ääres kasvavate puude taha, mistõttu treiler ei suutnud kitsal teel ja pehmel pinnasel edasi liikuda. Lisaks auto oma jõule tuli appi võtta traktor.

Urmas Raik nimetas tänavust kuusetoomist võrreldes eelmise aasta omaga keeruliseks. Siis oli vaja olnud vaid kuusk maha saagida ja auto peale tõsta.

Siiski jõudis pühapäevaks täisehtesse saav kuusk õnnelikult Kuressaare kesklinna, kuigi Vaiverest linna sõites ulatusid kuuseoksad ühest tee servast teise ning vastutulnud autodel oli tegu treilerist möödasaamisega.

Tasuta puu

Kui varasematel aastatel on omanikule kuuse eest ka makstud, siis sel aastal sai Kuressaare kuuse tasuta. Urmas Raigi sõnul oli Kaido Saar, kelle maa peal puu kasvas, lahkesti nõus kuuse linnale tasuta loovutama. Maha oleks ta pidanud selle võtma varem või hiljem, kuna plaanib krundi peale, kust kuusk toodi, endale elumaja ehitama hakata.

Kuuske hinnates ütles Urmas Raik, et eelmise aasta paljukiidetud jõulukuusele jääb selleaastane küll alla, kuid tegu on siiski ilusa tiheda kuusepuuga.

Print Friendly, PDF & Email