Ametikooli tuli kaks rahvusvahelist auhinda

Esmaspäeval kuulutas sihtasutus Archimedes välja Leonardo da Vinci kajastustekonkursi tulemused. Kuressaare ametikool sai kaks auhinda neljast, edastas ametikooli teabejuht Taavi Tuisk.

Tuisu sõnul sai praktikalugude konkursil teise koha praeguseks juba ametikooli lõpetanud Maarja Mirov. Lapsehoolduse eriala õppinud Maarja oli 2007. aasta kevadel kolm nädalat Austrias Viinis praktikal.

Žürii hindas Maarja töö põhjalikkust, soojust ning head keeletaset. Kokku osales sellel konkursil 27 tööd. Teise koha preemia on 3000 krooni.
Esseekonkursil tunnistati aga ametikooli õppealajuhataja Viiu Kose peapreemia vääriliseks, ning seda esseega “Šotimaalt leitud kullaterad”.

Esseekonkursi eesmärgiks oli innustada programmiga välisriigis stažeerimas käinud kutseõpetajaid, kutsekoolituse planeerijaid ja juhte, koolitajaid, kutsenõustajaid jt jagama oma muljeid, mälestusi ja kogemusi.

Kokku osales esseekonkursil viis tööd. Peapreemia suurus oli 5000 krooni.
Leonardo da Vinci on Euroopa Liidu “Elukestva õppe” programmi alaprogramm, mis on mõeldud kutsehariduse ja -koolituse edendamiseks Euroopas.

Programm on pakkunud rahvusvahelise koostöö võimalusi kutsehariduse valdkonnas alates 1995. aastast.
Kuressaare ametikool on alates 1998. a osalenud Leonardo da Vinci 49 projektis, hetkel on käimas 11 projekti.

Leonardo abiga on õpilased käinud välisriikides praktikal, õpetajad ja töötajad omandanud uusi kogemusi ning välja on töötatud hulk õppematerjale koostöös partneritega teistest Euroopa riikidest.

Print Friendly, PDF & Email