Tarbijakaitse hoiatab kinkekaartide eest (16)

Elukaaslasele augustis Cinderella 1000-kroonise kinkekaardi ostnud Kuressaare mees Jüri on nördinud, sest kinkekaardi eest ei ole proua saanud ühtegi iluteenust ning raha läks tuulde.

Ehkki kaardi peal on kirjas, et see kehtib 1. veebruarini 2009, öeldi Jüri elukaaslasele nädalajagu päevi tagasi, et tegemist on kehtetu kaardiga, kuna samal aadressil asub nüüd teine firma.

Nimelt on iluteenuseid pakkuv OÜ Galanter vahepeal sõna otseses mõttes pillid kotti pannud ning samal aadressil asuv ja sisuliselt samu teenuseid pakkuv firma ei ole kohustatud vanade tegijate arveid maksma ega ka müüdud kinkekaartide eest teenuseid pakkuma. Seda enam, et OÜ Galanteri osas on alustatud pankrotimenetlust.

Saaremaa tarbijakaitse ühingu juht Maie Pihelpuu, kelle poole Jüri pöördus, soovitas inimestel olla kinkekaar-tide ostmisel väga tähelepanelik ja uurida firmade tausta, eriti praeguses majanduslanguse olukorras.

“Majandusraskustesse sattudes võib firma oma tegevuse lõpetada ning pankrotimenetluses võivad tarbija nõuded rahuldamata jääda,” hoiatas Pihelpuu.

Sama kinnitas Oma Saarele ka OÜ Galanter pankrotimenetlusega tegeleva advokaadibüroo Eipre&Partnerid OÜ esindaja.

“Kuna nõuded OÜ Galanteri vastu on ligi 800 000 krooni ning vara neil peaaegu ei ole, siis kõik nõuded kindlasti rahuldatud ei saa ning kuigi suuri šansse sellel kodanikul ei ole,” tõdeti büroost.
Siiski soovitati kinkekaardi ostjal kasutada oma kodanikuõigust ja nõudeavaldus teha.

Jüri, kes oli kinkekaardi ostnud esimest korda elus, ütles, et temal jääb see esimeseks ja viimaseks korraks, sest sellisel kujul ta ühelegi firmale laenu anda edaspidi ei kavatse. Mehel on plaanis esitada avaldus nii politseile kui ka kohtule.

“Oleks tegemist paarisaja krooniga, võiks asja niisama jätta, kuid 1000 krooni on natuke suurem raha,” nentis Jüri.

Print Friendly, PDF & Email