Lumesahk sõitis kraavi

Lumesahk sõitis kraavi

SAHK KRAAVIS: Lund lükanud sahk sõitis kraavi eile hommikul Pühas.

Pühapäeval sõitis Pöide vallas Reina külas teelt välja Orissaare päästekomando paakauto, eile hommikul läks Pihtla vallas Pühas kraavi lund lükanud sahk.

Need olid markantsemad näited sõidukitest, kes viimase kolme päevaga Saare maakonna teedel ei püsinud.

Vahetamata suverehvid said reede õhtul saatuslikuks Opel Recordile, mille rohelise vahtralehega juht sõitis Kuressaares Aia tänaval vastu aeda. Politseipatrull oli sama sõiduki sel päeval juba varem peatanud ja juhtinud tähelepanu rehvidele.

Nädalavahetusel teatati politseile seitsmest liiklusõnnetusest, kus inimesed vigastada ei saanud. Enamik õnnetustest juhtus linna piires.
Politseijuht Aare Alliku sõnul oli vähemalt kaks liiklusõnnetust seitsmest põhjustatud juhtide poolt, kes polnud aega leidnud sõidukile talverehvide allapanekuks.

Oma Saarele teadaolevalt sõitis suverehvidega sõiduauto eile teelt välja ka Mustjala vallas. Samuti juhtus väljasõit Kärla vallas Oriküla teeristis ja Kihelkonna vallas Viki küla kandis.

“Kuigi täna ei ole talverehvide kasutamine veel kohustuslik, peab iga suverehve kasutav sõidukijuht endale selgelt aru andma, et selline liiklemine on ohtlik nii talle enesele kui ka kaasliiklejaile,” sõnas Allik.

“Praegustes teeoludes peaksid kõik juhid sõitma tavapärasest väiksema kiirusega ja kohaldama oma sõiduvõtted ilmastikuoludele.”
Kuressaare–Kuivastu maan-teel eile hommikul avariisid näha ei olnud. Öösel oli lund lükatud ja kuigi värske lumi oli peale sadanud, oli Saaremaa suurim magistraal sõidetav.

Päästjad tegelesid pühapäeval ka mitme tormis ümber kukkunud puu ja posti teelt eemaldamisega.

Print Friendly, PDF & Email